Konference INSPIROMAT II na téma Máma nebo Manažerka

foto Inspiromat_1024x681

Zcela jistě pozitivní energií prodchnutá obřadní síň Úřadu MČ Praha 13, kde se konají svatby, vítání občánků a další příjemné akce podpořila krásnou atmosféru, kterou měla druhá konference cyklu Inspiromat II na téma Máma nebo Manažerka?, která se konala dne 28.5.2015.

Vystoupilo na ní 9 členek klubu a všechny byly úžasné. JUDr. Kateřina Černá, tajemnice Úřadu MČ Praha 13, Ing. Soňa van Deelenová, generální ředitelka SČMVD, Ing. Patricie Irlveková, marketingová a obchodní ředitelka, členka představenstva společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně, PhDr. Marie Jírů, majitelka společnosti Centrum andragogiky, Ing. Bohdana Pražská, jednatelka a partnerka KempHoogstad , Kateřina Reimitzová, vydavatelka a šéfredaktorka gastronomického titulu LA CUCINA ITALIANA a jednatelka LCI CZ, Mgr. Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto a předsedkyně Dětské dopravní nadace, Ing. Lucie Urválková, členka představenstva a finanční ředitelka UNIQA pojišťovny v ČR a v SR, Žofie Vokálková, flétnistka a umělecká ředitelka dámského orchestru Queens od Classic.

Jejich vystoupení účastníci sledovali se zatajeným dechem, protože každá žena byla velmi otevřená a prožívali jsme s ní okamžiky radostí, štěstí, otázek, rozhodnutí, starostí a peripetií, kterých umí život připravit nepočítaně. Usmívali jsme se s nimi, nejednou ukápla i slzička, protože některé jejich příběhy braly za srdce.

Naše setkání opět moderovaly profesorky VŠE Vladimíra Dvořáková a Dana Zadražilová, které jednotlivá vystoupení okořenily nejen vlastními zkušenostmi, ale “zasadily” toto téma i do širších souvislostí postavení žen v ČR. Setkání se zúčastnila patronka jeho zahajovacího cyklu Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR a vystoupil také Jan Března, viceprezident ČMA. Oba  nejen ocenili úroveň konference a obsah vystoupení, ale řekli stejnou pravdu: “tady mělo sedět více mužů”. Těch bylo na akci pomálu, ale zato věřím, že i je konference oslovila a “že si to nenechají jen pro sebe”.

Podstatný však byl závěr setkání – vyloučit z názvu tématu otazník a slůvko nebo. Pro všechny vystupující je totiž zřejmé, že jsou manažerky A mámy. Akce se zúčastnily i studentky vysokých škol, které mi říkaly, že jim tato konference moc pomohla. Takže závěrem: děkuji všem, kteří na ní vystoupili, kteří se na její přípravě a průběhu podělili a kteří svým partnerstvím napomohli, že se mohla konat.

Věřím, že podobný duch – osobní příběh bude mít i třetí konference cyklu Inspiromat III, která bude pod názvem Můj podnikatelský/manažerský příběh, připravovaná na podzim letošního roku.

Opět pod mottem: “Není lepšího povzbuzení než reálný příběh, který vám někdo na základě vlastní zkušenosti předá. Není nic užitečnějšího než se poučit z chyb a úspěchů ostatních”, Ing. Jaroslava Valová, Manažerka roku 2013.

 

Děkuji, děkuji, děkuji všem a těším se na pokračování cyklu.

PhDr. Lenka Tomešová
předsedkyně Klubu manažerek ČMA
250 72 Předboj
Na Jaroši 195
mob. 607 654 276
e-mail: lenkatomes@seznam.cz
www.mujinspiromat.cz

Click to Hide Advanced Floating Content