Konference Gender Gap: Žena – klíčový faktor úspěchu

Zveme Vás na druhý ročník konference Gender Gap, která se již tradičně koná před slavnostním vyhlášením soutěže MANAŽER ROKU.

Hlavním tématem konference je: Ženy ve vrcholovém managementu a zkušenosti ze zahraničí.

Obsah bude věnován analýze WEF o vztahu konkurenceschopnosti a podílu žen v řídích funkcích. Podrobnější zachycení rozdílů u nás a ve světě. Jaké jsou pozitivní a negativní důsledky genderové nerovnosti? Jaké jsou hlavní faktory působící na rozhodování žen při řešení otázky: „jít či nejít“? Na všechny tyto otázky budeme hledat odpovědi.

Přednášet budou světově respektované osobnosti napříč jednotlivými obory, vysoce postavené zahraniční
manažerky, ale i české manažerky dlouhodobě působící ve vedoucích funkcích ve světě.

Registrace probíhá prostřednictvím registračního formuláře.

Registrační formulář na konferenci

Konference_genderGAP_2016

 

Na letošní ročník přijali pozvání:

Lakshmi Puri – náměstkyně generálního tajemníka OSN a zástupkyně ředitelky UN WomenLakshmi Puri

Lakshmi Puri má více než 37 let zkušeností v oblasti související s podporou lidských práv, mírové politiky, ochrany a začleňování lidských práv, rozvoje kapacit
a spolupráce s veřejnými institucemi. Aktivně se zapojuje do otázek řešících hospodářský rozvoj zemí a rovnost žen, začlenění genderového hlediska do oblasti obchodu, migrace a mobility pracovních sil, životního prostředí a především otázky platových rozdílů mezi muži a ženami. V OSN pracuje už přes 20 let a od roku 2002 zasLouise-Nylin1-176x235tává post ředitelky největší devize v rámci OSN.

Louise Nylin – programová poradkyně UN Women pro Evropu a Střední Asii

Louise Nylin má rozsáhlé zkušenosti v rámci OSN, zaměřuje se na rovnost pohlaví, lidská práva a koordinaci agendy spojených národů. Zastávala pozice v UNDP v Gruzii, pracovala v regionální kanceláři pro Evropu a Centrální Asii na Slovensku a pro OSN ve Vietnamu. Nyní je na ředitelství UN Women v New Yorku jako programová poradkyně pro Evropu a Centrální Asii. Vedoucí pozice se zaměřením na lidská práva zastávala take v Raoul Wallenberg Institute ve Švédsku. Vystudovala genderová a rozvojová studia na London School of Economics.

 

Věra Jourová – Evropská komisařka pro spravedlnost,
ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlavíVera Jourova

Svou kariéru začala v roce 1991, kdy nastoupila na místo zástupkyně ředitele Městského kulturního střediska (MKS) v Třebíči. Roku 2000 nastoupila do konzultační fifi rmy DHV ČR, kde pracovala na projektech z oblasti lidských zdrojů, regionálního rozvoje, hospodářské politiky a fondů EU. V letech 2001-2003 zastávala pozici vedoucí odboru regionálního rozvoje
krajského úřadu kraje Vysočina. Po odchodu z krajského úřadu postoupila na post náměstkyně pro místní rozvoj. V roce 2013 byla zvolena poslankyní PČR, v lednu 2014 jmenována ministryní pro místní rozvoj ČR. V listopadu 2014 se stala eurokomisařkou pro oblast justice. Mezi její oblasti působnosti patří mimo jiné boj proti diskriminaci, posilování rovnosti žen a mužů a jednánío antidiskriminační směrnici.

 

Annika Elias – prezidentka Ledarna – Švédská Manažerská Asociace

AnnikAnnika Eliasa Elias pracovala jako manažerka několika společností, včetně Sahlgrenské univerzity a nemocnice Göteborgu, kde současně i žije. Annika vystudovala komparatistiku, dějiny ekonomického myšlení v Lundu, dále pak studovala na Göteborgské univerzitě obor věda a zdraví, dosáhla postgraduálního vzdělání. Paralelně se studiem si osvojila oblast ekonomie, marketingu a managementu. V posledních letech publikuje na blogu Chefsblogg, kde píše články o vedení pracovníků, mezd, rovnosti žen a mužů. Několik let vedla CEC – Asociaci evropských manažerů a nyní je prezidentskou Švédské Manažerské Asociace – Ledarna.

 

Jitka Pantůčková – předsedkyně představenstva Société Générale Albánie, Manažerka roku 2003PANTŮČKOVÁ Jitka

Jitka Pantůčková patří mezi malý počet vrcholových manažerek v bankovnictví nejen v České republice, ale i v Evropě. V roce 2002 nastoupila v Komerční bance
na místo výkonné ředitelky pro provoz. Ta ji nominovala do soutěže MANAŽER ROKU a vyhrála ji. Za rok 2003 ji Národní komise katapultovala do TOP 10 na 2. místo, kde jen o vlas ji uniklo absolutní vítězství. Stala se Manažerkou roku 2003. Do roku 2010 pracovala v Komerční bance v Praze. V lednu 2010 byla jmenována jako první žena v historii generální ředitelkou Société Générale (SG) v Makedonii. Francouzská SG má svoje bankovní pobočky ve čtyřiceti zemích světa a až do jmenování Jitky Pantůčkové generální ředitelkou stál v čele každé z nich vždy muž. Je nejlepší manažerkou ČR a první ženou ve velké evropské bance na postu generální ředitelky. V současnosti zastává pozici předsedkyně představenstva Société Générale Albánie.

Tanja Vainio – generální ředitelka ABB s.r.o.

Balesh Sharma – generální ředitel Vodafone Czech Republic, a.s.

Konferenci zahájí ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.