Komunikační linka Veroniky Žurovcové

veronika_zurovcova_2Do České manažerské asociace nastoupila Mgr. Veronika Žurovcová na pozici projektové manažerky a tiskové mluvčí na podzim, tedy přesně v době, kdy mnohé aktivity asociace vrcholily, kdy měla možnost potkat najednou s mnoha zajímavými osobnostmi a řešit řadu naléhavých úkolů. Jak vnímá asociaci za uplynulých pár měsíců? Následující tři odpovědi o tom dostatečně vypovídají:

V České manažerské asociaci působíte od září a určitě jste již poznala potenciál mnoha šikovných osobností, které ČMA sdružuje. Co z jejich zkušeností a dovedností by mohla dnes zejména mladá generace v řídicích pozicích firem a organizací nejvíce využít?

Takových věcí je spousta. Ale z těch, co by byly využitelné pro současnou mladou generaci, bych uvedla schopnost rozhodovat se, dotahovat věci do konce a především určitý fokus a koncentrace na cíl, který si člověk zvolil. V dnešní době přesycené informacemi a nabízející rozmanité možnosti spousta mladých lidí neví, kudy se vydat, a svůj omezený čas a energii rozmělňují do množství aktivit bez kýženého výsledku. Od úspěšných a šikovných lidí jsem zkrátka vypozorovala, že se vyplatí ořezat svůj rozptyl a jít více do hloubky. A co se týče zkušeností – člověk může být světaznalý, jak chce, ale zkušenost se prostě naučit nedá. Získat ji nám, mladým , zkrátka zabere nějaký čas. Částečně to snad lze dohnat nasloucháním těch, co už si něco přece jen prožili.

Pronikáte do náročné práce špičkových manažerů, snažíte se poznat jejich profesní a životní styl. Čím vás inspiruje?

Určitě schopností smysluplně a efektivně nakládat se svým časem, dále dodržovat tzv. work-life balance a k tomu ještě se aktivně angažovat v oblasti společenských otázek. Považuji za úžasné, když potkám schopného manažera, který vyniká v řízení podniku, stíhá se věnovat rodině a ještě k tomu zvládá dělat věci nad rámec svých osobních a profesních povinností. Právě takové lidi ČMA sdružuje. Osobnosti, které nejsou lhostejné ke svému okolí, snaží se předávat své znalosti a zlepšovat prostředí, ve kterém všichni fungujeme, a jde jim i o ten vyšší princip. O to víc je pro mě inspirující, jsou-li těmito osobnostmi ženy.

Určitě vás napadá, co vše by se na komunikaci zejména směrem z asociace mělo změnit. Čemu byste příští rok dala přednost?

Nemluvila bych ani tak o tom, co by se mělo změnit. Na to jsem v asociaci příliš krátce. Myslím, že ČMA má našlápnuto správným směrem. Ale právě v oblasti komunikace a PR cítím velký manévrovací prostor, kam se můžeme v asociaci posunout. Za posledních 25 let ušla ČMA pořádný kus cesty a zaslouží si, aby o sobě dávala patřičně vědět. Jsem přesvědčena o tom, že je v Česku mnoho manažerek a manažerů, kteří by služby asociace uvítali, avšak ještě se k nim informace o jejím fungování nedostala. To se pokusím za podpory celého týmu změnit.

Určitě bych se také ráda zaměřila na skupinu mladých manažerek a manažerů, která v současné době v asociaci příliš zastoupena není. Tomu samozřejmě budeme muset přizpůsobit i způsob komunikace, tzn. soustředit se na virtuální svět, rozjet sociální sítě a třeba se i zamyslet nad designem služeb.

 

(pro ČMA vitaPR)