Klub mladých manažerů

Klub mladých manažerů ČMA byl v roce 2016 pod vedením Václava Lišky aktivní v mnoha oblastech. Dal podnět k provedení výzkumu mladé generace, který zpracovala členská agentura IPSOS. Lukáš Sábl, člen výboru klubu, uspořádal ve spolupráci s Klubem vzdělávání manažerů ČMA cyklus seminářů s názvem Jak eliminovat rizika a být úspěšný na začátku podnikání. Na konci roku Václav Liška předal vedení klubu novému předsedovi, kterým se stal Vilém Vrba z brněnské společnosti Unifer. Položili jsme mu dvě otázky, abychom zjistili, co plánuje na rok 2017.

Klub mladých manažerů ČMA funguje již řadu let, nyní se však chystá na novou etapu. Jak tato etapa bude podle Vás, jako nového předsedy klubu, vypadat? Co se chystá?

Jedním z velkých témat, které je pro management aktuální, je mezigenerační znalostní transfer. Mladí lidé mají schopnost myslet “out of box”, hltají trendy, vidí svět bez klapek na očích, ale mnohdy se nechají unést a zapomenou, že je dobré mít v plné rychlosti zaplé bezpečnostní pásy. Oproti tomu zkušení matadoři mnohdy vidí úskalí ještě dříve, než zařadí jedničku. Proto mnohdy ani nevyjedou. Naším cílem je vytvořit prostředí, kde se budou moci oba světy propojit a kde mladí manažeři získají prostor načerpat zkušenosti od svých seniorních kolegů. K tomu bude sloužit, kromě odborných akcí, které máme v plánu pořádat, i mentoringový program XY Transfer. V jeho rámci dojde k propojení velmi talentovaných mladých manažerů s jejich seniornějšími protějšky, kteří manažerům z generace Y pomohou předat své zkušenosti, zatím co si sami omladí svůj náhled na svět.

Co podle Vás potřebují mladí juniorní manažeři k tomu, aby měli předpoklady být úspěšnými a mohli dále profesně růst?

Odvahu a chuť na sobě pracovat, pokoru a zdravý etický základ. Všechny tyto věci spolu navzájem souvisí. Častokrát jsme už slyšeli, jak je důležité na sobě neustále makat, zlepšovat se, drát se po výkonu. Ovšem stejně důležité je uvědomit si, proč to vše děláme a jaký můžeme mít dopad na naše okolí. Manažeři mají na svět kolem sebe výrazně větší vliv než ostatní profese. Právě proto by s touto silou měli zacházet obezřetně a s pokorou. Vše se nám dříve či později vrátí jako bumerang. Budeme-li se na svět dívat jen skrze výkonnostní tabulky, ukazatele růstu a zapomeneme přitom být lidští a humánní, dříve nebo později to schytáme i s úroky – na zdraví, ve vztazích, ve společenském odsouzení – a to se samozřejmě odrazí i na naší kariéře. Proto se domnívám, že by právě mladí manažeři, kteří mají dlouhou kariéru před sebou, měli ve svém jednání vytvářet a vidět hlubší smysl. Jedině tak mohou dosáhnout toho, čemu se říká udržitelný růst.

Strategie KMM pro rok 2018 / 2019

Strategie-KMM-pro-2018-a-2019

Složení výboru klubu

Na setkání a vaše nápady se těší

Vilém Vrba
Předseda Klubu mladých manažerů ČMA
Managing Partner společnosti Skilled resources s.r.o.

E-mail: vrba@www.cma.cz

Od roku 2016 vede Klub mladých manažerů ČMA, v jehož rámci inicioval a řídí mentoringový program XY–Transfer zaměřený na rozvoj mladých manažerských talentů pomocí mentoringu seniorními manažery uznávaných společností. Absolvent politologie na Masarykově Univerzitě v Brně se v businessu pohybuje od roku 2005. Jeho hlavní doménou je obchod a marketing. Zkušenosti získával jak v rámci středně velkých firem, tak v mezinárodních korporacích. Mezi lety 2014 – 2017 vybudoval a vedl obchodní oddělení brněnského start-uppu UNIFER. Dnes je majitelem společnosti Skilled.cz, která se zabývá náborem zahraničních profesionálů v oblasti IT. Milovník lyžování a adrenalinových sportů prosazuje principy fair play a moderního leadershippu.

Petr Oulehla
Člen vykonného výboru Klubu mladych manažerů KMM

E-mail: oulehla@www.cma.cz

Petr je majitelem a ředitelem online marketingové agentury Foxy.cz. V minulosti řídil marketingové kampaně v korporátu, nyní vede vlastní agenturní business. Jeho firma se stará o růst a prosperitu desítek klientů z celého světa. A to především díky kvalitně nastaveným marketingovým kampaním a perfektní analytice. Mezi jeho priority patří dobré pracovní i nepracovní vztahy, neformální networking a dlouhodobá orientace na osobní a profesní růst. Ve volném čase si rád zahraje golf, poslechne dobrou hudbu a degustuje víno.

Kamil Pavlíček
Člen vykonného výboru Klubu mladych manažerů KMM

E-mail: kamil.pavlicek@unifer.cz

Kamil je ředitelem všestranné marketingové agentury UNIFER. Od studia psychologie se přes práci v korporacích posunul k marketingu a vedení lidí. Za posledních 5 let se podílel na rozvoji a předávání zkušeností praxí více než 400 studentům VŠ, které dnes sdružuje v rámci UNIFER Alumni network.

V profesním životě oceňuje kreativitu spojenou s chytrou strategií. Volný čas rád vyplňuje nákupy literatury a lektorskou činností na odborných seminářích, konferencích i univerzitě. K ČMA se připojil v roli idea makera a hybatele nových aktivit ve spolupráci s významnými společnostmi působícími v České republice.