O klubu

Klub ČMA Řeka zdraví

Zobrazit akce klubu


Vedoucí klubu: Jiří Černák

Řeka zdraví je projekt připravený ve spolupráci s Českou manažerskou asociací, který učí manažery maximalizovat svůj talent (X-faktor), pracovat se svojí energií a pravidelně ji doplňovat, čímž si nejen chrání své psychické i fyzické zdraví, ale dokonce ho posilují. Díky umění práce s vlastní energií jsou pak schopni dlouhodobého maximálního výkonu bez zbytečného vyčerpání. Tím se preventivně brání současným problémům manažerů jako je vyhoření, syndrom dlouhodobé únavy a různé typy psychických onemocnění (deprese, nespavost, úzkostné stavy, apod.).

Kultivace a posilování vlastní energie vychází hlavně ze znalosti své vlastní přirozené energie a jejího potenciálu. Pokud manažer zná svoji přirozenou energii, může ji snadno průběžně doplňovat a preventivně se tím vyhnout vyčerpání a snížení výkonnosti.

Projekt ČMA Řeka zdraví
Projekt-ČMA_Řeka-zdraví

Program Klubu ČMA Řeka zdraví
Program-Klubu-ČMA-Řeka-zdraví

Lektoři reference
Lektoři_reference

 

Lektoři:

Jana Arcimovičová
Zdravé stravování

Vyrůstala v Sedlčanech, v roce 1982 absolvovala Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy. V současné době žije v Kosově Hoře.

Zabývá se dietetikou a alternativními metodami léčby, především fytoterapií a tradiční čínskou medicínou. Publikuje v časopisech zaměřených na zdravý životní styl. Je autorkou knih Léčíme se přírodními antibiotiky (2001), Léčíme se cibulí (2002), Potraviny a byliny ke snížení cholesterolu (2003), Čínská medicína pod pokličkou (2004) a spoluautorkou knih Vůně čaje (1998), Čokoláda pokrm bohů (1999) a Rostlinné omamné drogy (2000).

Od roku 2004 spolupracuje s časopisem Regenerace, je autorkou tří speciálů Regenerace: Byliny v kuchyni a domácí lékárničce (2012), Letní byliny a plody (2014) a Léčivá kuchyně (2017). Zajímá se o východní kulturu a filozofii. Šestkrát navštívila Čínu, kde si mj. prohlubovala znalosti tradiční čínské medicíny. Působí také jako lektorka, přednáší především o tradiční čínské medicíně, dietetice a bylinách, věnuje se cvičení čchi-kung.


Zbyněk Gabriel
Cvičení čchi-kung

Zbyněk působí jako lektor čínského zdravotního cvičení čchi-kung. Čchi-kung cvičí 18 let.

Pracoval u známých firem: Česká spořitelna (Media Manager), Unilever (Media Manager CEE), Starcom MediaVest (CEO).

Zbyněk je certifikovaným terapeutem léčebného čchi-kungu. Čchi-kung a tchaj-ťi školy San Feng Pai nejprve studoval řadu let pod vedením Otakary Chocholy, čínským jménem 邱懋资沛 Qiu Mao Zi Pei, člena 16. generace wudangských mistrů, v Praze a v čínském Wudangu. Nyní studuje nej-kung, umění práce s vnitřní energií a osobní kultivaci spolu s tchaj-ťi u Vlastimila Kroupy. Zbyněk vyučuje čchi-kung ve škole tradiční taoistické výuky Plující oblaka, na klinice China Care a na Institutu Tradiční čínské medicíny. Kromě výuky čchi-kungu také poskytuje terapie pomocí čínských léčebných masáží tuina a reflexních masáží zuliao. Ke cvičení ho původně přivedly zdravotní problémy, vyplývající z náročného života ve vedení korporací a vrcholového sportu v mládí. Z hlubšího zájmu a vedený snahou pomoci svému okolí, v němž má řada lidí pro něj důvěrně známé potíže, studuje pátým rokem tradiční čínskou medicínu a čínskou kosmologii.


Jiří Černák
Typologie a životní rovnováha

Konzultant, coach, poradce Feng Shui, Mistr Reiki a autor knihy Čínské horoskopy aneb Odhalte své pravé já. Vystudoval VŠE v Praze a od roku 1990 pracoval v oblasti firemní strategie, marketingu a reklamy.

Vytvářel strategie pro světové jedničniky (například Coca-Cola, Allianz, Nestlé, Nike nebo L’Oréal) a pro mnohé další významné značky (Škoda Auto, Kofola, Datart). Věnuje se studiu psychologie a duchovních učení a jejich vlivu na život člověka. Od roku 2008 se ve spolupráci se svou manželkou zaměřuje především na systém čínské kosmologie, který využívají k poradenské činnosti v oblasti řízení talentů, koučování, osobního rozvoje a vytváření harmonického prostředí. Je zakladatelem Akademie štěstí a Černák Interior Design, vydává též digitální týdeník Happyweek, pravidelně přednáší v Městské knihovně v Praze, vystupuje v médiích a pořádá semináře a kurzy.


Eva Boháčková
Psychologie

Psycholožka a grafoložka, zakladatelka konceptu Psychologie radosti.

V r. 2000 dokončila na FF UK v Praze magisterské studium jednooborové psychologie. O dva roky později získala v tomto oboru titul PhDr. Od roku 2003 se věnuje vlastní poradenské praxi. V rámci svého doktorského studia zaměřeného na mezní situace se v letech 2002 – 2004 podílela na výuce katedry psychologie FF UK. Více než deset let působila jako lektorka grafologie a psychologie v grafologické a psychologické společnosti CALIX. V letech 2004 – 2006 pracovala jako skupinová terapeutka v Letohrádku Vendula, stacionáři pro klienty se speciálními potřebami v Horním Bezděkově. Již řadu let pořádá víkendové sebezkušenostní a prožitkově zaměřené semináře. V r. 2011 vydala jako spoluautorka knížku Co se dnes hraje? Pohádky 21.století. Od roku 2012 pořádá v Ateliéru Psychologie radosti kurzy a semináře pro širokou veřejnost zaměřené na podporu seberealizace a propojování spirituality s naším každodenním životem.


Předseda klubu Jiří Černák, kouč, odborník na Talent a Energy Management, metodu Feng shui a východní kosmologii, má o zaměření klubu jasnou představu. Poměrně vysoká návštěvnost klubových akcí a zájem manažerů a veřejnosti svědčí o tom, že cílení je správné.

Posláním Klubu Řeka zdraví je posilovat energii organismu manažerů jako celek tak, aby nedocházelo k útlumu a pocitu vyčerpání. To má samozřejmě i další přesah. Naším cílem je, aby tuto skupinu lidí neohrožovala stále více se vyskytující onemocnění, jako je vyhoření, syndrom dlouhodobého vyčerpání, deprese, psychické vyčerpání apod. Chceme pomáhat manažerům, aby byli schopni podávat maximální výkon bez ztráty vitálních sil. Úsilí, které by mohlo překročit zdravou mez, totiž může poškodit nejen organismus, ale zasáhnout i další oblasti života. Výkon manažerů souvisí s kvalitou jejich energie a právě Klub Řeka zdraví jim pomáhá využívat nejlepší zdroje kvalitní energie a učí je, jak s energií správně pracovat.

Co v roce 2018 pozitivně ovlivnilo činnost klubu?

Měli jsme možnost uskutečnit pilotní projekt se skupinou manažerů. Díky tomuto projektu jsme získali důležitou zpětnou vazbu, která nám pomohla vylepšit styl práce klubu, aby byl co nejpřínosnější pro jeho členy.

Kolektivním členem Klubu Řeka zdraví je China Care, klinika čínské medicíny, která propojuje východní a západní pohled na zdraví. Zástupci China Care vidí v členství nemalé přínosy.

Přínos spočívá hlavně v informacích a edukaci. Každý měsíc pořádá Klub Řeky zdraví přednášky na zajímavá témata, která nám mají co říci v každodenním životě. Přednášky vedou skuteční odborníci, kteří se v dané problematice perfektně orientují. Například v listopadu jsme se od Jiřího Černáka dozvěděli, na co se máme připravit v roce 2019 z pohledu čínské kosmologie.