O klubu

Klub ČMA Řeka zdraví

Zobrazit akce klubu


Vedoucí klubu: Jiří Černák

Řeka zdraví je projekt připravený ve spolupráci s Českou manažerskou asociací, který učí manažery maximalizovat svůj talent (X-faktor), pracovat se svojí energií a pravidelně ji doplňovat, čímž si nejen chrání své psychické i fyzické zdraví, ale dokonce ho posilují. Díky umění práce s vlastní energií jsou pak schopni dlouhodobého maximálního výkonu bez zbytečného vyčerpání. Tím se preventivně brání současným problémům manažerů jako je vyhoření, syndrom dlouhodobé únavy a různé typy psychických onemocnění (deprese, nespavost, úzkostné stavy, apod.).

Kultivace a posilování vlastní energie vychází hlavně ze znalosti své vlastní přirozené energie a jejího potenciálu. Pokud manažer zná svoji přirozenou energii, může ji snadno průběžně doplňovat a preventivně se tím vyhnout vyčerpání a snížení výkonnosti.

Projekt ČMA Řeka zdraví
Projekt-ČMA_Řeka-zdraví

Program Klubu ČMA Řeka zdraví
Program-Klubu-ČMA-Řeka-zdraví

Lektoři reference
Lektoři_reference

 

Lektoři:

Jana Arcimovičová
Zdravé stravování

Vyrůstala v Sedlčanech, v roce 1982 absolvovala Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy. V současné době žije v Kosově Hoře.

Zabývá se dietetikou a alternativními metodami léčby, především fytoterapií a tradiční čínskou medicínou. Publikuje v časopisech zaměřených na zdravý životní styl. Je autorkou knih Léčíme se přírodními antibiotiky (2001), Léčíme se cibulí (2002), Potraviny a byliny ke snížení cholesterolu (2003), Čínská medicína pod pokličkou (2004) a spoluautorkou knih Vůně čaje (1998), Čokoláda pokrm bohů (1999) a Rostlinné omamné drogy (2000).

Od roku 2004 spolupracuje s časopisem Regenerace, je autorkou tří speciálů Regenerace: Byliny v kuchyni a domácí lékárničce (2012), Letní byliny a plody (2014) a Léčivá kuchyně (2017). Zajímá se o východní kulturu a filozofii. Šestkrát navštívila Čínu, kde si mj. prohlubovala znalosti tradiční čínské medicíny. Působí také jako lektorka, přednáší především o tradiční čínské medicíně, dietetice a bylinách, věnuje se cvičení čchi-kung.


Zbyněk Gabriel
Cvičení čchi-kung

Zbyněk působí jako lektor čínského zdravotního cvičení čchi-kung. Čchi-kung cvičí 18 let.

Pracoval u známých firem: Česká spořitelna (Media Manager), Unilever (Media Manager CEE), Starcom MediaVest (CEO).

Zbyněk je certifikovaným terapeutem léčebného čchi-kungu. Čchi-kung a tchaj-ťi školy San Feng Pai nejprve studoval řadu let pod vedením Otakary Chocholy, čínským jménem 邱懋资沛 Qiu Mao Zi Pei, člena 16. generace wudangských mistrů, v Praze a v čínském Wudangu. Nyní studuje nej-kung, umění práce s vnitřní energií a osobní kultivaci spolu s tchaj-ťi u Vlastimila Kroupy. Zbyněk vyučuje čchi-kung ve škole tradiční taoistické výuky Plující oblaka, na klinice China Care a na Institutu Tradiční čínské medicíny. Kromě výuky čchi-kungu také poskytuje terapie pomocí čínských léčebných masáží tuina a reflexních masáží zuliao. Ke cvičení ho původně přivedly zdravotní problémy, vyplývající z náročného života ve vedení korporací a vrcholového sportu v mládí. Z hlubšího zájmu a vedený snahou pomoci svému okolí, v němž má řada lidí pro něj důvěrně známé potíže, studuje pátým rokem tradiční čínskou medicínu a čínskou kosmologii.