Nominace do jubilejního 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU

Přejít na web MANAŽER ROKU
 

Sekce předškolního vzdělávání

Chcete být členem Klubu předškolního vzdělávání?

Nejprve zažádejte o členství v ČMA. Následně si můžete zažádat o členství v našem klubu.

Stát se členem

V roce 2020 klub zaznamenal zásadní personální změnu, jeho předsedou se stal Milan Pokorný, kouč s akreditací International Coach Federation, průvodce ve fakultní mateřské školce (lesní třída), který se věnuje osobnímu rozvoji a efektivní komunikaci či neurovědám. Vedení klubu mu předal dosavadní dlouhodobý předseda Miloš Filip, nositelem ocenění Česká hlava za projekt Mateřských technických školek (MATES). Filip nadále zůstává místopředsedou, věnovat se bude projektům, mj. v Jihomoravském kraji.

A jaké jsou vize Milana Pokorného pro příští období? Odhalovat a povzbuzovat dětské lídry.

„Odhodlanou vizí a hlavním záměrem je vytvořit a rozpohybovat můj komplexní program Progresivní vzdělávací plán pro 21. století (PVP 21). Proč? Žijeme ve světe, který se mění nezměrnou rychlostí a stylem, jaký jsme nikdy předtím jako lidstvo nezažili. Protože se snažíme vyřešit největší výzvy a problémy naší planety myšlením, založeném na mylných předpokladech zastaralé a překonané vědy.

Program je rozdělený do dvou na sobě nezávislých, ale symbioticky propojených blocích.

Blok I. se věnuje systematickému přístupu k dětem a bude cílit na učitele a učitelky, průvodce, asistenty pedagoga, nadšené rodiče nebo kohokoliv, kdo má o dané téma zájem. Cílem těchto technik a postupů je vytvářet a zvyšovat dětem jejich sebevědomí a koncept povědomí o sobě samém – sebepoznání. S tím přichází další fáze procesu, kde mohou průvodci a pedagogové dítěti napomáhat. Tou je samostatnost, která v dětech podporuje kreativitu a kritické myšlení a vede je k proaktivnímu přístupu a k akci samotné.

Třetí fází je spolupráce – předávání kompetencí, řešení společných úkolů, týmové hry a další možnosti, jak dětem napomáhat k umění spolupráce je skvělým nástrojem k formování budoucích vůdčích osobností a lídrů a jejich pozitivnímu nastavení mysli.

Blok II. je konkrétní strukturou toho, co děti učit a čemu je vystavit. Cílí přímo na děti, jejich talent a zájmy,“ uvádí Milan Pokorný.

Záměrem je rozšířit povědomí o klubu mezi soukromými subjekty, které podporují podobné aktivity a sdílí klubovou vizi.

Přínosy členství:

  • Pro členy a jejich děti bude při spuštění programu platit přednostní právo pro účast. Kapacita pro první běh je omezena na vybraných deset až patnáct dětí.
  • Získání relevantních informací a kontaktů
  • Účast na akcích

Vedení klubu

Milan Pokorný

předseda klubu

Je průvodcem ve fakultní mateřské škole, v tzv. lesní třídě, kde díky svému modernímu empatickému přístupu pomáhá dětem formovat a utvářet jejich osobnost. Podporuje rozvoj kritického myšlení, kreativitu a přirozené talenty. Učí je týmové spolupráci a rozšiřuje jejich schopnosti v oblasti leadershipu a sebereflexe. Environmentální výchovou vede děti k pozitivnímu vztahu k přírodě i k sobě samým.

Proč být členem

Zvyšte svou prestiž. Setkávejte se s osobnostmi.
Využijte výhod členství.

  • Volné vstupy
  • Spolupráce
  • Networking

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter