Klub manažerů roku: setkání s hejtmanem Moravskoslezského kraje

IMG_8591

Celou fotogalerii naleznete zde.

Setkání finalistů soutěže MANAŽER ROKU s hejtmanem Moravskoslezského kraje se stalo již tradiční událostí ČMA Regionálního klubu Ostrava a Klubu manažerů roku. Letos setkání proběhlo 20. června v sídle Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Pozvání přijali hejtman Miroslav Novák, rektor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava Ivo Vondrák, prezident České manažerské asociace Pavel Kafka a regionální manažer Svazu průmyslu a dopravy ČR Petr Holica. Součástí programu bylo také poděkování a předání diplomu studentům, kteří se umístili v TOP 10 soutěže O nejlepší studentskou esej. Finalisté MR, kteří letos v soutěži reprezentovali Moravskoslezský kraj, byli Tomáš Kotyza, ředitel krajského úřadu Moravskoslezského kraje, Miroslav Stančík, generální ředitel PF PLASTY s.r.o. a František Žídek, ředitel Beskyd Agro a.s. Palkovice.

Petr Kazík, předseda ČMA RK Ostrava, všechny účastníky přivítal a vyzdvihl význam České manažerské asociace jako organizace, kde je hlavním smyslem sdílení dobré praxe. „To co my chceme a potřebujeme, je předávání zkušeností napříč generacemi, napříč obory a napříč firmami.“

Pavel Kafka, prezident ČMA  dodal, že nemůžeme být úspěšní v neúspěšné společnosti. Proto je důležité poukazovat na úspěchy těch schopných, a to například právě prostřednictvím soutěže MANAŽER ROKU. Na regionálních klubech ČMA pak je, aby se svou činností podíleli na vytvoření obecné charakteristiky úspěšného manažera.

Letošního ročníku soutěže MR se zúčastnily za Moravskoslezský kraj tři finalisté. Číslo je menší především ve srovnání s předchozími ročníky soutěže. Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák vidí příčinu především v tom, že je v regionu nedostatek sebedůvěry. Lidé nechtějí jít do boje a bojí se konfrontace. „V regionu máme obrovský potenciál, ale je potřeba lidi pobízet, ať jdou se svou kůží na trh, a to nejen v rámci ČR, ale i Evropy a celého světa.“ Účastníci jednání se tak domluvili, že pro příští ročník se zasadí o zvýšení počtu nominací na MANAŽERA ROKU, aby region po zásluze zviditelnili.

MR-2016_setkání-s-hejtmanem-MSK_20_06_2016_pozvánka
Click to Hide Advanced Floating Content