Klub manažerek oslavil druhé kulaté výročí od svého založení

Dvacet let fungování oslavil Klub manažerek ČMA dne 13. října v TOP Hotelu Praha. První setkání začala skupina žen organizovat již v roce 1996 a od té doby nepřetržitě pořádá snídaně, odborná setkání, odpolední čaje s výjimečnými osobnostmi, schůzky ve firmách členek, jezdí za relaxací do lázní a za poznáním do světa. Hlavní tváří klubu, který sdružuje podnikatelky a manažerky reprezentující firmy na různých stupních řízení a ženy oceněné v manažerských soutěžích a žebříčcích, je jeho předsedkyně Lenka Tomešová. Poblahopřát do dalších let přišly Eliška Hašková Coolidge, Milada Karasová, Hana Machačová, Monika Palatková, Jiřina Nepalová, Jaroslava Valová, Drahomíra Mandíková, Alena Gajdůšková, Eva Syková, Helena Rögnerová, Olga Kupec a mnoho dalších členek a příznivkyň Klubu manažerek. Večerem provázel Vojtěch Bernatský.

cma_klub_manazerek_20_let

Klub funguje pod hlavičkou České manažerské asociace od roku 2002. Jeho zásadním posláním je podporovat ženy v řídících funkcích a poskytnout jim prostor pro sdílení svých zkušeností a osobních příběhů. Česká manažerská asociace považuje tuto aktivitu za velmi důležitou, neboť jak ukazuje žebříček Global Gender Gap Report 2015, v oblasti genderové rovnosti jsme stále na chvostu (81. místo z celkově 145 hodnocených zemí). Proto aktivity, které přispívají k rozvoji žen, upevňování jejích společenské a manažerské role a bourání stereotypů, ČMA velmi vítá. „Klub manažerek dlouhodobě patří mezi nejaktivnější kluby ČMA. Přeji mu, aby to tak zůstalo i nadále a aby klub stále nacházel inspiraci pro svou činnost,“ popřál klubu výkonný ředitel ČMA Ivo Gajdoš.

 

cma_klub_manazerek_20_let_tomesova_gajdosLenka Tomešová, předsedkyně Klubu manažerek ČMA, dvacetileté výročí okomentovala následujícími slovy: „Firmy našich členek tvoří miliardové obraty, jsou mezi nimi představitelky v představenstvech společností, jednatelky, majitelky. Naše členky jsou mluvčími na řadě konferencích, jsou zvány na univerzity, kde mnohé přednášejí a besedují se studenty. Jsou to osobnosti, jedna vedle druhé. Ráda bych vyjádřila poděkování za těch 20 společně strávených let. Je to kus života každé z nás, kdy se z „pouhých členek“ staly kamarádky a přítelkyně.“

Veronika Žurovcová

Click to Hide Advanced Floating Content