Klub manažerek nelenil ani v létě

Klub manažerek sdružuje podnikatelky a manažerky z různých oborů i míst celé České republiky. První setkání začala skupina žen organizovat již v roce 1996 a od té doby nepřetržitě pořádá Snídaně, Odpolední čaje se zajímavými osobnostmi. Setkání ve firmách členek, jezdí za relaxací do lázní, na zkušenou a poznáním „do světa“. Každoročně pořádá setkání podnikatelek a manažerek, nazvané Klobouková párty. Členky pořádají pro ostatní kolegyně vzdělávací akce – daňové novinky, změny v právní problematice, co lze vyčíst z písma atd. O začátku roku klub zorganizoval, nebo se na přípravě podílel, 18 akcí, o nichž jsme průběžně čtenáře průběžně informovali.

Klub manažerek nelenil ani v létě. Hezké prázdniny a léto jsme si popřály na vskutku jedinečném místě – přímo na Pražském hradě, kde se díky Evě Matouškové, člence našeho klubu uskutečnila moc zajímavá prohlídka prostor, kam se nelze jen tak dostat.

Vyfotila nás zkušená cestovatelka a spisovatelka Dana Trávníčková např. před portrétem Marie Terezie – v sále, kde bývá jmenována vláda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uvědomila jsem si, že naše klubové (jak se dnes říká) “portfolio” je tak široké, že bychom z fleku mohly dodat odbornice na mnohá ministerstva.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ve Španělském sále jsme si dopřály další dokumentační foto – kdo ví, zda chodbou, kterou Dana krásně zdokumentovala, nepůjdeme jednou oslavovat – třeba některou naši ministryni (z našeho klubu), nebo (za 2 roky) oslavit 20. výročí klubových aktivit…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Klubová setkání se konala i v létě. Zajímavé setkání bylo i díky projektu Motivované ženy 50+ poklad k objevení (z tvůrčí dílny CZECH TOP 100). Většinu zúčastněných členek téma natolik zaujalo, že v dalším období budou klubová setkání více zaměřena na výměnu zkušeností, předávání poznatků z podnikání a manažerských pozic.

V létě byl také zahájen cyklus na téma Design a jeho krásné stránky. Díky Libuši Jelenové, jednatelce Cesare Interiér, kde se setkání konalo a Ing. arch. Karině Uhlíkové, CSc., interiérové designerce a majitelce společnosti SmartSTAGING, která připravila ochutnávku témat, jimž se budou děvčata věnovat i na dalších klubových akcích. Skvělé je, že do přípravy cyklu se zapojují i další členky klubu, takže se rozvíjí nejen klubová, ale i profesní spolupráce. U sklenky skvělého vínka se domluvilo mnohé a už teď se těšíme na další setkání.

Koncem srpna klub uspořádal setkání, nazvané Odpolední čaj s Věrou Jourovou, ministryní pro místní rozvoj. Se šarmem sobě vlastním, s vtipem a neformálně odpovídala na otázky, týkající se práce, rodiny, nedávné dovolené. Účastnice se zajímaly také o „grilování“, nebo-li slyšení kandidátů na budoucí evropské komisaře, které ji v nejbližších týdnech čeká. Zvídavost nebrala konce ani po skončení „oficiální“ části setkání.

man01man02man03

S létem jsme se rozloučily tam, kde se uskutečnila vůbec první Klobouková párty – a to u členky klubu Evy Zámostné v zahradě Bohemia Regia, kam nás pozvala na zahradní párty oční klinika Gemini. Klubové setkání v zahradě Bohemia Regia bylo také příležitostí popřát k životnímu jubileu Ing. Libuši Šroubové, spoluzakladatelce Klubu manažerek a člence jeho výboru, které přejeme hlavně hodně, hodně zdraví.

man04

Na rozdíl od letošní, loňské a snad i předloňské „kloboukovky“, kdy jsme se z Japonské zahrady TOP HOTELu Praha kvůli nepřízni počasí stěhovali do kongresových sálů, počasí na akci oční kliniky přálo. Snad i sluníčko napomohlo k tomu, že jsme zde vymyslely spoustu dalších klubových setkání – ale o těch se dočtete příště.

 

Lenka Tomešová
předsedkyně Klubu manažerek ČMA