Kde jedná a pracuje vláda

Středočeský klub navštívil Strakovu akademii – sídlo Úřadu vlády ČR. Členy klubu přivítal Pavel Dvořák, vedoucí Úřadu vlády. Hosté se dozvěděli informace o historii impozantní budovy, která dříve sloužila jako studentská kolej. Budova byla dříve vybavena ústředním topením (tenkrát jako první v Praze), lázněmi s bazénem, letní a zimní tělocvičnou, šermírnou a vlastní nemocnicí. Z toho už dnes v budově naleznete pouze tělocvičnu. V době první světové války byla v budově zřízena nemocnice s téměř pětiset lůžky. A tak v prostorách, kde byl před sto lety operační sál, se dnes vítají nejvýznamnější delegace. Delegace přiváží auto do zahrady „Strakovky“, odkud kráčí po červeném koberci do budovy. Věděli jste, že čím je delegace váženější, tím delší červený koberec se do zahrady natáhne? Procházku budovou doplněnou o historky ze zákulisí zakončili hosté diskuzí a networkingem ve stylovém salónku á la život na zámku.

Celou fotogalerii naleznete zde.

Strakova akademie je novobarokní budova na levém břehu Vltavy na Malé Straně v Praze. Byla vystavěna v letech 1891–1896 podle návrhů architekta Václava Roštlapila. Pod kupolí jsou umístěny sochy od Josefa Maudera. Původně byl objekt využíván jako studentská kolej nemajetných synů české šlechty.
V současnosti je sídlem vlády České republiky.
K budově Strakovy akademie patří i zahrada, vybudovaná pod dohledem Františka Thomayera.

Za možnost navštívit Úřady vlády ČR, který běžně veřejnosti přístupný není, děkujeme panu Ing. Pavlu Dvořákovi, vedoucímu Úřadu vlády České republiky.

PROGRAM SETKÁNÍ 16. 3. 2017:

  • 16:45 sraz účastníků před bočním vchodem do Úřadu vlády (nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1)
  • 17:00 – 18:00 prohlídka Úřadu vlády (jednací sál vlády, tiskový sál, starý tiskový sál, …) Naším průvodcem bude pan Ing. Pavel Dvořák, vedoucí Úřadu vlády ČR
  • 18:00 – 19:00diskuse/networking

Staňte se i Vy členem ČMA – přihláška ZDE

Původní pozvánka v PDF