#JEDENKRÁT

V úterý 24. dubna pořádal Ctirad Hemelík, člen ČMA, zajímavý festival s názvem „Jedenkrát“. Tento název si organizátoři zvolili z toho důvodu, že takové inspirativní setkání se zajímavými vystupujícími a neopakovatelnou atmosférou se uskuteční opravdu pouze „jedenkrát“ za život. A byl to zážitek… Hlavní téma festivalu bylo:

První musí být hlava, aneb Inovace myšlení.

Místem setkání bylo multifunkční centrum DOX+ v Praze.

Zahraniční i čeští spíkři hovořili v krátkých blocích o svých životních i pracovních zkušenostech a náhledech na změny či inovace, které dopadají na společnost i individualitu člověka. Každý spíkr vystoupil se svým tematickým příspěvkem, na který navázala moderovaná diskuze s otázkami. Moderátorem byl Petr Beneš, který po desetiletém působení v GE Money a České spořitelně odešel do nového prostoru jako mentor start-upů a 6D Academy.

Z českých vystupujících zaujali všichni, každý svým způsobem:

Barbora Chuecos, generální ředitelka Mary Kay ČR/SR. Působí jako mentor v několika projektech se zaměřením na ženy v byznysu, ale na festivalu hovořila o svém autistickém synovi a jak svět těchto lidí je v úplně jiné dimenzi a vám nezbývá, než tam za nimi jít, ze svého světa komfortu.

Světlana Witowská, novinářka a moderátorka. V České televizi zaujala především řízenou a vyváženou debatou prezidentských kandidátů, což česká veřejnost velmi ocenila. O tom také byla zajímavá debata, která pomohla nahlédnout do nelehké role novináře a moderátora.

Jan Mühlfeit, globální stratég, mentor a autor bestselleru The Positive Leader. Každý ho zná především z jeho působení v Microsoftu, kde působil 22 let a posledních 7 let byl Presidentem pro Evropu. Velmi dobře mu sekundovala Kateřina Novotná, lektorka a spoluzakladatelka projektu Odemykání dětského potenciálu, kde společně s Honzou vede kurzy, workshopy a přednášky pro rodiče a jejich děti. Hledají společně s dětmi jejich silné stránky a učí je s nimi pracovat tak, aby byly v životě nejen úspěšné, ale hlavně šťastné.

Tomáš Hajzler, realizoval se v řadě zahraničních korporací i několika vlastních firmách – následoval syndrom vyhoření a proto „přehodil výhybku“ a začal se věnovat tématu nové práce a prospěšnosti podnikání. Zakladatel Peoplecomm, věnuje se šíření filozofie svobody ve firemním světě. Vydává knihy, píše, přednáší, vyhledává a propojuje firmy, které kladou vyšší smysl nad vydělávání.

Pavel Kysilka, ekonom a vizionář, který zasvěceně hovořil o budoucím virtuálním životě.

Ze zahraničních hostů zaujal nejprve James A. Cusumano, který přes svou úspěšnou kariéru v show-byznysu, vědě v Exon a založení vlastní firmy v Silicon Valley našel svou inspiraci v Česku a se svou manželkou se věnují svému koníčku – zámku a hotelu Chateau Mcely. James však ukázal, že je také dobrý rockerem a rozezpíval celý sál.

Dalším z trojice zahraničních hostů byl Roger James Hamilton, který hovořil o svém projektu Dynamika bohatství a talentu, svém životě na Bali a založení Entrepreneurs Institutu se 2 mil. podnikatelů z více než 200 zemí.

Hlavním hostem celého festivalu byl Deepak Chopra, americký lékař a spisovatel, světová autorita v oblasti osobního rozvoje, zdravého životního stylu a celostní medicíny. Napsal více než 85 knih, které byly přeloženy do 43 jazyků, a jejichž celosvětový náklad přesáhl 20 milionů výtisků. Hovořil o kvantové fyzice a o relativitě našeho světa, našeho vnímání, časoprostoru…Hloubku jeho myšlenek nelze vyjádřit slovy – poslechněte si jeho řeč.

Účast na této akci byla obohacením pro všechny účastníky a Ctirad by rád pozval všechny členy ČMA na tradiční Festival Evolution, který se opět bude konat ve dnech 22.-23. září 2018 na Výstavišti v pražských Holešovicích – www.festivalevolution.cz

.

Ivo Gajdoš, viceprezident ČMA

Click to Hide Advanced Floating Content