Inspiromat VIII. – Inspirace tandemem v byznysu i životě

Pozvánka ke stažení ZDE ZOBRAZIT CELOU FOTOGALERII

 

Osmé setkání se silnými a inspirativními příběhy bylo unikátní hned natřikrát. Poznali jsme čtyři podnikatelské páry, které jsou spolu úspěšné v byznysu i v manželství, a zavítali jsme do čtyř velmi odlišných a přece stejných světů…

Hosty konference byli Dagmar a Milan Hančovi, spolumajitelé rodinné farmy Jahodárna ve Vraňanech, Hana a Karel Heřmánkovi, majitelé Divadla Bez zábradlí, Pavla a Miloš Holasovi, spoluzakladatelé Gymnázia Jaroslava Seiferta v Praze a Marcela a Vladimír Lažanští, majitelé zámku a pivovaru v Chyších.

Osobně jsem nemohl dospat nedočkavostí odpovědi na otázku, kde berou životní partneři kuráž k tomu, že vsadí osobní i profesní štěstí a zdar na jednu kartu – na kartu toho druhého. Co je vede k tomu, že riziko spíše kumulují, než aby jej diverzifikovali.

Spolu s nabitým Kongresovým sálem pojišťovny Kooperativa jsem vyslechl čtyři fascinující příběhy. Příběhy dlouhé desítky let, příběhy plné turbulencí, neznáma, odvahy a nezlomnosti. Příběhy, které byť se odehrávaly v různých prostředích, měly společný základ úspěchu – schopnost učit se za pochodu nové a nové věci, schopnost rozdělit si velmi přirozeným způsobem role, schopnost sdílet.

Právě ve schopnosti sdílet jsem nalezl odpověď na svou otázku. Vtip není v diverzifikaci rizika. Vtip je v odvaze sdílet s tím druhým život se vším všudy. Vtip je v chuti a síle – jak pravil Karel Heřmánek – „prožít to spolu…“.  Vtip je v důvěře – v sílu společného byznysového konceptu, v síly vlastní, v síly partnerovy, v sílu spojenectví.

Myslím, že všichni, kdož jsme měli to štěstí užít si osmý Inspiromat, jsme byli osloveni poznáním o co prostší, o to větší síly tuplované partnerské vzájemnosti. A přáli jsme hostům hodně úspěchu i hodně následovníků na obdivuhodné cestě profesní i manželské odvahy prožít to spolu.

 

Luděk Pfeifer
Moderátor VIII. Inspiromatu
partner M.C.Triton
člen prezidia České manažerské asociace

 


Vážené a milé kolegyně, vážení přátelé,

chci poděkovat za VIII. Inspiromat, který se opět konal pod záštitou Miluše Horské, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR. Věřím, že se mnou všichni, kdo tam byli, budou souhlasit, že byl opět nesmírně inspirativní.

Vždycky žasnu, kolik odvahy, nadšení a sebezapření  v lidech je, že se pustí do tak náročných cest. Povedlo se i složení oborů. Zřejmě byla šťastná volba jít “do párů” – protože tím, jak tam byl chvilkami ping pong mezi nimi, bylo to živé, všichni jsme tomu rozuměli, protože si říkali ” to je jako u nás doma”… A fantastické bylo – prožívat to spolu! Takže žádná ponorka, ale naopak. No, dojmů je plná hlava.

A plnou hlavu dojmů měli i úžasní vystupující – manželé Hančovi z jahodárny Vraňany, Heřmánkovi z Divadla Bez Zábradlí, Holasovi z Gymnázia Jaroslava Seiferta a Lažanští ze zámku a pivovaru Chyše. Kromě Holasových, kteří na Inspiromatu byli již jako posluchači, ostatní Inspiromat zažili poprvé a byli také nadšeni a rozcházeli jsme se s tím, že se určitě nevidíme naposledy. Zcela jistě některé dvojice navštívíme v rámci klubových setkání. První akce bude v Divadle Bez Zábradlí 29.prosince. Více info pošlu až v dalším e-mailu. V příloze posílám také ohlédnutí za Inspiromatem od skvělého průvodce Luďka Pfeifra, partnera M.C.Triton.

———-

Celý Inspiromat by se zcela jistě líbil také naší drahé PhDr. Libuši Hájkové. V úvodu jsme na ni vzpomínali s lítostí, že nás minulý víkend navždy opustila. Tolik toho pro náš klub i pro mnohé z nás udělala. Pro mne byla a zůstane nenahraditelným člověkem, který vždy vycítil, kdy je potřeba podat pomocnou ruku, povzbudit a dodat síly….

———-

Ale i tento vztah dokazuje, jak silná pouta a jaké vztahy vznikají v našem klubu. Často klubové vztahy přecházejí v osobní přátelství. A v tom je síla i poslání Klubu manažerek. Proto také další poděkování, které jsem na Inspiromatu vyslovila, bylo  JUDr. Haně Machačové, člence představenstva a náměstkyni GŘ pojišťovny Kooperativa, která si “už chce užívat zasloužený čas podle sebe…” Léta pojišťovna zásluhou Hanky podporovala Klub manažerek a díky tomu se mohla řada akcí vůbec konat. A díky Hance tomu bude i nadále. Děkuji Ti a děkujeme, Hanko.

Další významnou událostí na Inspiromatu bylo uvedení do společnosti již osmé knihy Dany Trávníčkové Příběh Íránu, Mongolska a Turecka – říší, které pohnuly světem. Nádherná a poučná kniha.

Inspiromat inspiruje k dalším Inspiromatům. Již 2. prosince se na stejném místě a ve stejném čase setkáme s tématem Ženy v zemědělství. Spolu se skvělou Monikou Nebeskou ze ZD Všestary (nápovědou je cibule…) přijdou neméně zajímavé ženy z Moravy, středních Čech a dalších míst. V roce 2020 se bude konat Inspiromat s dalšími dvojicemi – zkrátka Inspiromat inspiruje, věřím, že i vás a že  všechna setkání zaujmou.

 

Srdečně zdraví

Lenka Tomešová
předsedkyně Klubu manažerek
Mobil: 607 654 276
E-mail: lenkatomes@seznam.cz