INSPIROMAT VII

ZOBRAZIT CELOU FOTOGALERII

 

Vážení,

ještě stále mám v mysli poslední – již VII. Inspiromat. Měla jsem pocit, že se na něm mísí voda a oheň – tedy živly, bez nichž není života. Tolik energie a vzápětí zklidňující pohody – asi tak bych svými slovy charakterizovala průběh květnové VII. konference cyklu Inspiromat, v níž toho bylo tolik jiného.

Poprvé byl průvodcem naší konference skvělý Jan Mühlfeit, který v sobě nezapře zkušeného kouče,  mentora a globálního stratéga, který je poradcem pro řadu vládních a mezinárodních organizací. Dokáže tak mnohá vystoupení zasadit do souvislostí a přimět nás k zamyšlení.

Poprvé jsme na konferenci zorganizovali společnou výstavu členek Klubu manažerek, které rády malují. Obdiv jsme skládali Jiřině Chrtkové, Monice Javorkové a Ivaně Švrčulové. Kromě Jiřiny, která vystudovala uměleckoprůmyslovou školu a jak říká – “výtvarno v mnoha podobách ji při práci provází na každém kroku”, Ivana a Monika si touhu, zabývat se výtvarným uměním, plní až ve zralém věku. Radost tak činí nejen sobě, ale i svému okolí. Ivana je dokonce vedoucí lektorkou malířského ateliéru Káraný a Jiřina vede výtvarné kroužky pro děti od 2 do 6 let. Kdo ví, zda tento počin nebude mít následování a nepřipojí se do něj další členky klubu a neuspořádáme Klubovou společnou výstavu, která by měla delší trvání, než byl čas konání konference.

Poprvé jsme na konferenci dali prostor “nečlenkám” (zatím) Klubu manažerek a představili podnikatelky, oceněné v soutěži EY Podnikatel roku. Uvedla je Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v části regionu střední a jihovýchodní Evropy. Společnost EY je pořadatelem nejprestižnější světové podnikatelské soutěže EY Podnikatel roku.

Poté v Kongresovém sále pojišťovny Kooperativa, který doslova praskal ve švech, následovala vystoupení na téma Můj podnikatelský příběh – nejprve Alexandry Kala, zakladatelky sítě obchodů Profimed, poté Simony Kijonkové, zakladatelky a majitelky firmy Zásilkovna a dalších firem a dále Radky Prokopové, výkonné ředitelky Alca Plast s.r.o. Radka byla spolu s manželem oceněna titulem EY Podnikatel roku 2018 a začátkem června budou Českou republiku reprezentovat ve světové soutěži v Monaku.

Děkuji všem, jejichž zásluhou byl VII. Inspiromat nezapomenutelnou inspirací, gejzírem zkušeností, námětů, myšlenek vskutku výjimečných osobností. Čtyři úžasné dámy rozšířily rodinu dosavadních mluvčí, která se tak rozrostla na počet 43. Ano, již 43 nezapomenutelných příběhů, reálných příběhů, které by zřejmě  nevymyslel ani sebelepší scénárista. Tím nejlepším tvůrcem je totiž ŽIVOT.

A jsem velmi ráda, že čtyři životní příběhy na VII. Inspiromatu zaujaly. A to i nejmladší generaci – konkrétně studentky PB VOŠ a SŠ managementu. VII. Inspiromat inspiroval i mně a už se zamýšlím nad VIII. Inspiromatem, který bych ráda zorganizovala na podzim.

Děkuji za inspiraci a za podporu všem, díky nimž byl VII. Inspiromat tak skvělý.

Lenka Tomešová

Mnoho atraktivních fotografií najdete na www.mujinspiromat.cz

Tři vystupující v rámci VII. Inspiromatu jsou úspěšné účastnice soutěže Podnikatel roku:

 

EY Podnikatel roku 2017 hlavního města Prahy a vítězka 26. ročníku soutěže MANAŽER ROKU 2018 v kategorii Služby.

Simona Kijonková, Zásilkovna s.r.o.

Simona Kijonkov