Inspiromat po páté: Kariéra ano, ale ne na úkor rodiny

„Konference s muži jsou úplně jiného ražení než se ženami. Člověk musí u mužů informace neustále filtrovat a cedit, kdežto ženy jdou ve svých projevech na dřeň, mluví o svých zkušenostech bez obalu,“ zahájil konferenci Inspiromat popisem své zkušenosti moderátor Luděk Pfeifer, partner poradenské společnosti M.C.TRITON. Inspiromat se poprvé uskutečnil před dvěma lety, od té doby už stihl Klub manažerek ČMA realizovat pět setkání. To poslední se uskutečnilo 23. března 2017 v pojišťovně Kooperativa pod patronací Miluše Horské, místopředsedkyně Senátu ČR.

Zleva: Dana Jurásková, Simona Sokolová, Eva Matoušková, Lenka Tomešová, Miluše Horská, Lenka Hochmanová, Hana Machačová, Monika Nebeská

Zasít trochu inspirativních myšlenek přišly Lenka Hochmanová, ředitelka společnosti VULKAN – Medical, Dana Jurásková, ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, Eva Matoušková, majitelka rodinné firmy MATCOM, Monika Nebeská, ředitelka Zemědělského družstva Všestary a Simona Sokolová, členka představenstva Agrofert.

Žen ve vedení firem a státu je ve srovnání s počtem mužů stále jako šafránu, avšak vystupující na Inspiromatu opakovaně dokazují, že ženy českého managementu jsou silné, rozhodné, extrémně pracovité a zároveň vyrovnané, pokorné a podporující. Každá z nich má za sebou velký osobní příběh. Jak trefně vyjádřila Lenka Tomešová prostřednictvím citátu: „Znáš mé jméno, ale ne můj příběh. Slyšel jsi, co jsem udělala, ale ne čím jsem prošla.“ Konference Inspiromat je přesně o tom, podívat se za fasádu. A na pátém Inspiromatu se to rozhodně povedlo.

Ač mnozí předpokládají, že pracovně vytížené ženy věnují kariéře více času na úkor rodiny, z vystoupení pozvaných vrcholových manažerek vyplynul pravý opak. Jednomyslně se shodly na tom, že rodina je tou nejvyšší hodnotou, která tvoří pilíř jejich života. Z úst Simony Sokolové dokonce zazněla výzva pro mladé ženy sedící v publiku: „Nelíbí se mi, když chce někdo pro kariéru odsunout rodinu. Někdy mi ženy v tomhle připadají bláznivé. Prosím, nedělejte to, abyste si to nemusely vyčítat.“

Co dalšího vystoupení žen manažerek spojovalo? Kvalitní tým jako nejdůležitější prvek fungování firmy, zodpovědnost za své zaměstnance a empatie k nim, potřeba naslouchání lidem okolo. A také schopnost filtrovat ty opravdu kvalitní, kteří často nejsou vidět. Lidé, které žene uhnaný chtíč po úspěchu, jsou jim často zaslepeni a přestávají vnímat zásadní lidské hodnoty. Tím v konečném důsledku selhávají.

Veronika Žurovcová

Celou fotogalerii naleznete zde.

Click to Hide Advanced Floating Content