Humor v srdci manažerů

Čtyři postavičky, legendy české kultury, divadla, humoru. Spejbl, Hurvínek, Mánička a bábinka paní Kateřina, a také věrný společník pes Žeryk. Poklady našeho dětství, láskyplné legrácky, slovní hříčky, jemné šťouchance a rozverná šprťouchlata v rovině české rodiny, běžných denních starostí, situací, střet starší a mladší generace, ale hlavně vždy dobrý konec i podprahové poučení. To je Divadlo Spejbla a Hurvínka.

Jménem ředitelky Heleny Štáchové byli do divadla 12. listopadu v Praze pozváni finalisté soutěže Manažer roku 2014, již vyhlašuje Česká manažerská asociace, Svaz průmyslu a dopravy ČR a Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR. Když přítomné na prknech, která znamenají svět, Helena Štáchová vítala, s vřelostí sobě vlastní vzpomínala právě na dubnové vyhodnocení MANAŽERa ROKU, kde získala neuvěřitelné tři vítězné příčky, což se podle slov prezidenta ČMA Pavla Kafky ještě v historii soutěže nikomu jinému nepovedlo. Stala se vítězkou TOP 10 tohoto prestižního klání, pochlubit se může titulem Vynikající manažer malé firmy do 50 zaměstnanců a také oceněním Manažer odvětví Služby pro veřejnost – kultura a sport.

Představení, které manažeři mohli shlédnout, se jmenuje Spejbl versus Drákula a je to swingový horor muzikál, na který je potřeba shánět lístky s patřičným předstihem. Není se co divit. Kolektiv divadla i tentokrát prokázal, že dospěláky Spejbl a Hurvínek dokáží báječně bavit stejně jako dětské diváky během jiného programu. Divadlo se smálo, mnozí setřeli i slzičku. Dlouhotrvajícím potleskem všichni ocenili profesionalitu celého týmu umělců, protože výkon, který předvedli, byl více než hodný obdivu. Na dvě hodiny vstoupily legendární loutky do manažerských životů a myslím, že tam dlouho setrvají.

.

Při této příležitosti nás zajímalo, jaký vztah k humoru mají čeští manažeři. Některých jsme se zeptali:

Jana Malá, předsedkyně Moravské ústředny Brno, družstva umělecké výroby:
Myslím, že našim manažerům humor neschází, mají hodně povinností a starostí a vědí, že je potřeba se správně odreagovat.

Jiřina Nepalová, předsedkyně představenstva společnosti RENOMIA:
Mně humor rozhodně nechybí, je zdravý, a má své místo i v naší firmě. Musíme být pro naši práci dobře naladěni a v pohodě, protože kdybychom byli pesimističní a tvářili se jako škarohlídi, klienti by se s námi odmítli bavit.

Petra Škopová, majitelka firmy 5P Brand Production:
Humor je nám vlastní, bez něj to nejde, to tedy určitě ne. A kdyby se ho náhodou někdy nedostávalo, tak si ho sami musíme umět vygenerovat. Bez humoru se nedá dobře žít.

Ludmila Koutská, ředitelka projektové kanceláře MANAŽER ROKU ČMA:
Člověk, pokud chce něco dokázat, musí být pozitivně naladěn. K tomu patří i humor. Takže správný manažer a humor je optimální spojení.

Zbyněk Frolík, jednatel firmy LINET:
Zda potřebují manažeři humor? To víte, že ano! A když ne v práci, tak aspoň doma. Nám se ve firmě dobře vede, tak jsme veselí, máme se z čeho radovat, humor k nám patří. Jinak bychom také vše, co potřebujeme udělat, hůře zvládali.

.

(pro ČMA Eva Brixi, vitaPR)