Diskusní kulatý stůl RKS

Budování značky – cesta k odlišení a úspěchu

pruvodni obrazek budovani znackyCelou fotogalerii naleznete zde


ČMA Regionální klub, Severovýchodní Čechy (RKS), Klub zlepšování a společnost GRUND a.s. pořádaly 29. dubna 2014 od 13 hodin další diskusní kulatý stůl v prostorách Hotelu Grund Resort Golf & Ski na téma Budování značky – cesta k odlišení a úspěchu.

 

Úvodem přivítala účastníky diskusní akce předsedkyně RKS PhDr. Marie Jírů a vyzvala tak všechny zúčastněné k představení se a očekávání od kulatého stolu. Po představení účastníků bylo hlavní slovo předáno řediteli společnosti GRUND a.s., který ve velmi přátelské atmosféře usnadňující diskusi a celý průběh setkání, navázal svou prezentací „Budování značky“.

Jiří Grund představil společnosti GRUND a.s., hovořil o historii a specifičnosti rodinné firmy. Hlavní myšlenka jeho přátelského příspěvku se nesla v duchu odlišení se od zboží v levných řetězcích, spolupráce s významnými designery, technologickými inovacemi apod. Poté byli účastníci vyzváni k přesunu, aby si mohli prohlédnout strukturovaný závod od spřádání příze, ruční výrobu, až po strojovou výrobu předložek řízenou softwarem k prezentaci hotových výrobků.

Po skončení prohlídky závodu následovaly prezentace zástupců Fakulty textilní, Technické univerzity v Liberci. Jako první představila děkanka Ing. Jana Drašarová, Ph.D. spolupráci mezi univerzitou a podnikovým sektorem v oblasti výzkumu a vývoje. Diskutovalo se o transferu technologií, společném výzkumu i o smlouvě o spolupráci mezi firmou a univerzitou.

Dalším zástupcem Technické univerzity v Liberci byla vedoucí katedry textilních technologií Ing. Brigita Kolčavová Sirková, PhD., která představila stejné téma, jež se odráželo ve vzájemné spolupráci s firmou GRUND a.s., taktéž na výzkumu a vývoji.

V závěrečném poděkování se rekapitulovala splněná očekávání a následovala neformální diskuse nad tématy, která se nesla ve velmi příjemném duchu.

 

PhDr. Marie Jírů
předsedkyně ČMA Regionálního klubu,
Severovýchodní Čechy
Tel.: 775 695 517
E-mail: marie@centrumandragogiky.cz