ČMA na sociálních sítích

Vážení členové a přátelé České manažerské asociace,

chceme vám být blíže a přinášet co nejaktuálnější informace, proto jsme v těchto dnech, v souladu s marketingovou strategií, pronikli do virtuálního světa sociálních sítí. Vedle kanálu na YouTube, kde již nějakou dobu můžete najít zajímavá videa z našich akcí, nás nově můžete sledovat na Facebooku a LinkedInu. Věříme, že bude pro spoustu z vás tento počin přínosem.

Pokud již jste uživatelem některé z těchto sítí, velmi se těšíme na setkání s vámi na našem profilu a jeho sdílení dále.

fb_tlacitko    

Jsme si však také vědomi, že máme mezi členy spoustu těch, kteří sociální sítě nepoužívají. Rádi bychom proto upozornili, že veškeré informace budete mít i nadále možnost sledovat na webových stránkách www.cma.cz a v našem pravidelném newsletteru. Sociální sítě jsou pouze jedním z dalších komunikačních kanálů ČMA.

Rozdíl je v obsahu komunikace

Podle otevřené encyklopedie Wikipedie se sociální sítí rozumí služba Internetu, která registrovaným členům umožňuje vytvářet si osobní (či firemní) veřejný či částečně veřejný profil, komunikovat spolu, sdílet informace, fotografie, videa, provozovat chat.

Základní rozdíl mezi zmiňovanými sociálními sítěmi je v tom, jak hodnotné informace zde najdete. Facebook je místem sdílení spíše zábavnějších informací a často cestou méně formální. Na LinkedInu najdeme pak informace profesní.

Facebook využíváme hlavně v komunikaci s rodinou, blízkými přáteli, spolužáky. Na LinkedInu navazujeme spojení s obchodními partnery, klienty, konkurencí, vyhledáváme nové potenciální zaměstnance, oslovujeme potenciálního zaměstnavatele. LinkedIn je velmi oblíbeným nástrojem personalistů.

Často mezi lidmi (převážně staršími) koluje informace, že sociální sítě jsou jen pro mladé. Není tomu ale tak. Obě zmiňované sociální sítě hojně využívají lidé různých věkových kategorií i rozličného zaměření – politici, umělci, sportovci, lékaři, právníci, atd. Malé i velké firmy, neziskové organizace, nadace, jednotlivci…

V ČMA jsme zvolili tyto dvě rozdílné sociální sítě právě proto, abychom pokryli co nejširší okruh možných zájemců o naše aktivity.

V případě jakýchkoliv dotazů či zájmu o doplňující informace jsme vám k dispozici.

 

Ing. Kateřina Gazárková
projektový manažer

Česká manažerská asociace
Václavské náměstí 21, 113 60 Praha 1
Tel.: 721 066 156
E-mail: gazarkova@cma.cz