ČMA je partnerem soutěže T-Mobile Rozjezdy 2019

Letošní, již 9. ročník soutěže T-Mobile Rozjezdy o nejlepší realizaci podnikatelského nápadu, má nového partnera. Je jím Česká manažerská asociace (ČMA). Soutěž je určena všem, kteří chtějí podnikat nebo již podnikají – ne však déle než jeden rok. Převážně jde o mladé lidi. Mladá generace je i cílovou skupinou ČMA, například v mentoringovém projektu XY-Transfer. A právě bezplatná účast v tomto programu bude součástí zvláštní ceny ČMA, kterou mohou získat tři mladé talenty, stejně jako roční individuální členství v asociaci. Bezplatné semináře s odborníky a poradenství je pro účastníky soutěže vůbec to nejcennější. Do soutěže se lze přihlásit od 28. ledna 2019.

 

O čem je projekt T-Mobile Rozjezdy? Pro koho je určen?

T-Mobile Rozjezdy jsou program pro začínající drobné podnikatele, který se skládá ze soutěže o nejlepší podnikatelský nápad a jeho realizaci a bezplatných seminářů. Soutěžící mohou vyhrát v regionálních i celostátním kole. Podmínkou je, aby soutěžící nepodnikal s přihlašovaným předmětem podnikání déle než rok nebo že své podnikání rozjede do šesti měsíců od vyhodnocení soutěže. To znamená, že nevadí, jestli v minulosti s jiným produktem nebo službou podnikal. Podrobná pravidla jsou uvedena na www.rozjezdy.cz. Bezplatné semináře jsou určeny nejen pro soutěžící, ale pro všechny zájemce, kteří začínají podnikat.

Proč soutěž a semináře pořádáte?

Drobné podnikání tvoří důležitou součást naší ekonomiky, kterou je třeba podporovat. Začínající podnikatelé často začínají od nuly a potřebují pomoc. Už samotné vyplnění přihlášky do soutěže pro ně znamená srovnat si myšlenky a říct si co, komu, proč, za kolik a jak chci prodávat.

Letos pořádáte již 9. ročník. Kolik se vloni přihlásilo do soutěže projektů?

V loňském roce se do soutěže přihlásilo 483 začínajících podnikatelů. Regionální vítězové na prvních třech místech a celostátní výherci získali ceny v celkové hodnotě přes 3 miliony korun.

A jaké ceny budou moci vítězové vyhrát letos?

Pro vítěze máme připraveny ceny v celkové hodnotě zhruba 3,5 milionu korun a celostátní vítěz může vyhrát přibližně 750 000 korun. Jedná se o finanční odměnu a balíček služeb, potřebných pro podnikání.

Jaké konkrétně ceny vítěz či veřejnost může získat?

Celostátní vítěz kromě finanční injekce 250 000 korun vyhraje i kreativní návrh reklamní kampaně, poradenství a věcné ceny od partnerů soutěže. Získá tak výhru v celkové výši skoro 750 000 korun.

Pro vítěze on-line hlasování veřejnosti je připraveno 100 000 korun a telekomunikační balíček v celkové hodnotě 17 844 korun.

Podporu na rozjezd podnikání ve výši zhruba 130 000 korun získají i regionální vítězové.

Novinkou je Zvláštní cena ČMA pro tři mladé talenty. Jde o cenu pro vítěze 1. – 3. míst v regionálních kolech soutěže v celkové výši 105 000 Kč. Účast v mentoringovém programu XY – Transfer v hodnotě 35 000 Kč pro jednoho vítěze zahrnuje: mentoring, roční individuální členství v ČMA a účast na networkingových akcích programu.

Jak soutěž probíhá? Pořádáte jak regionální kola, tak i celostátní. Kolik může být vítězů?

Zájemci mohou posílat přihlášky od 25. ledna do 4. března 2019. Ve všech 14 krajích mohou vyhrát tři vítězové a v celostátním kole pak z regionálních vítězů vzejde vítěz poroty. O celostátním vítězi může on-line hlasovat i veřejnost. Díky spolupráci s Českou manažerskou asociací budeme letos udělovat i tři Zvláštní ceny pro mladé podnikatele do 35 let.

Kdo projekty hodnotí? Jaká jsou kritéria?

Projekty hodnotí odborná porota, která se skládá z odborníků na marketing, finance a podnikání. Hlavními kritérii jsou inovativnost podnikatelského nápadu, obchodní plán a životaschopnost projektu. Důležitá je i kvalita zpracování projektu.

V případě, že se již některého z předchozích ročníků zúčastnil, mohu se přihlásit znovu?

Do soutěže se mohou přihlásit soutěžící z minulých ročníků kromě vítězů.

Pro ty, co stále váhají. Co účast v T-Mobile Rozjezdech přinese?

Po každém semináře vyhodnocujeme průzkum mez