Členové ČMA slavili manažerské Vánoce

Přejít na celou fotogalerii

 

Po roce se opět sešli na vánočném večírku členové České manažerské asociace a pozvaní hosté. Uvolněná atmosféra ukázala, že se manažeři dokážou dobře bavit.

Vánoční setkání členů České manažerské asociace (ČMA), které je již tradičně příjemnou zábavou s překvapeními a účastí zajímavého hosta, se také ohlíží za uplynulým rokem a ve vystoupení prezidenta ČMA a předsedů klubů se dívá do dalšího roku. Jako obvykle průběh moderuje výkonný ředitel ČMA Ivo Gajdoš. Nejinak tomu bylo letos 13. 12. v Clarion Congress Hotel Prague. Samotný večer byl však obsahem oproti loňsku přece jen odlišný.

Prezident ČMA Pavel Kafka ocenil organizaci soutěže MANAŽER ROKU a slavnostní vyhlášení manažerů čtvrtstoletí na Pražském hradu v dubnu 208. V souvislosti s tím připomenul přípravu a křest knihy 100 let od začátku svobodného podnikání v Československu s podtitulem Manažeři se lvíčkem. První křest proběhl 28. října v Obecním domě, na den přesně 100 let od vzniku republiky. Pražský křest v Hotelu Clarion se uskutečnil v listopadu a třetí počátkem prosince v Ostravě v rámci slavnostního galavečera Moravskoslezského kraje REGION PRO SEBE za účasti tří stovek osobností. Zúročili jsme soutěž vydáním knihy a jejich křty,“ poznamenal Pavel Kafka a vyzval k podpoře právě probíhajícího 26. ročníku MANŽERA ROKU. „Jsem přesvědčen, že soutěž získá atraktivitu. Spolupracujeme s řadou partnerů,“ doplnil.

Současně poukázal na zvýšení prestiže ČMA a rozšíření aktivit. I vzhledem k většími záběru činností bylo prezídium rozšířeno o tři osoby.

A co nás čeká v roce 2019? ČMA vstoupí v květnu do milionové rodiny Evropské manažerské asociace, která je uznávaným sociálním partnerem Evropské komise. Ze střednědobé perspektivy se ČMA zaměří na přípravu mezinárodní konference v vědeckého řízení v  roce 2024. Bude 100letým připomenutím První mezinárodní konference vědeckého řízení v Praze. Ústředními postavami kongresu byli tehdejší prezident T.G.Masaryk a pozdější americký prezident H.C.Hoover. Konference bude současně vyústěním každoročních manažerských diskusních setkání pod názvem Kam kráčí management.

Z hlediska obsahových priorit prezident ČMA zmínil potřebu akcentovat téma produktivity práce a podporu domácího kapitálu. Upozornil i na nedostatečnou úroveň některých manažerů v ČR. Právě její zvyšování je programovou prioritou ČMA.

K výhledu na rok 2019 se připojil Ivo Gajdoš. Připomenul 5 priorit – soutěž MANAŽER ROKU, projekt XY-Tranfer; trend nového životního stylu, prázdninový podnikatelský kemp a spolupráci s Českou podnikatelskou radou pro udržitelný rozvoj CBCSD. Poukázal na založení dvou nových klubů – Klub řeky zdraví a Mezinárodní manažerský klub, a na přijetí dvou ambasadorů Libora Wittaseka a Martina Hausenblase.

Činnost svých klubů a plánované aktivity prezentovalo několik předsedů či jejich zástupců – Vilém Vrba, Olga Girstlová, Alexandra Mostýn, Petr Kazík.

Překvapením byla přítomnost a vystoupení zakladatele Ministerstva štěstí Slovenské republiky a známého ekonoma Vladimíra Synka. Zaměřil se na téma „Láska je mnohem těžší než práce“. „Dva roky v jedné domácnosti je těžší než řídit atomovou elektrárnu – to řízení elektrárny se učíme,“ argumentoval ve svém vystoupení.

K dobré pohodě přispěla degustace vína z rodinného vinařství Nešpor&Rajský, které je kolektivním členem ČMA. Přítomní si užívali kávu Dallmayr. Příjemný večer a setkání s manažery si nenechal ujít ředitel společnosti Dallmayr ČR René Sion, nový člen asociace. Vedle toho mnohé potěšila přítomnost zástupců Krásy na míru, což je e-shop s kvalitní kosmetikou a především projekt, který spojil výjimečné kosmetické značky Beautiful Brows, KRIPA Venezia a NAOBAY. Tečkou za akcí byla tombola, snad každý si domů odnesl knihu či jinou pozornost.