Číše vína s radním pro regionální rozvoj královéhradeckého kraje

Přejít na celou fotogalerii

 

V Hradci Králové 17. 10. 2018

ČMA Regionální klub, Severovýchodní Čechy (RKS) a Centrum andragogiky uspořádaly dne 16. 10. 2018 v kulturním a školicím centru Cihelna společnou diskuzi s radním pro regionální rozvoj Královéhradeckého kraje Bc. Pavlem Hečkem.

Úvodem všechny zúčastněné přivítala předsedkyně klubu RKS PhDr. Marie Jírů, která představila radního pro regionální rozvoj Bc. Pavla Hečka. Zdravici pronesl také ředitel České manažerské asociace Ivo Gajdoš.

V začátku se pan radní krátce představil. Večerem se prolínalo několik témat, jako regionální rozvoj, granty a dotace nyní a po roce 2020, územní plánování, cestovní ruch, či významné projekt v přeshraniční spolupráci.

Mezi témata, která účastníky zajímala, bylo nastavení systému čerpání dotací z evropských fondů nebo problém vysidlování venkova, nebo zajištění parkovacích kapacit v turisticky atraktivních lokalitách. V rámci tématu cestovní ruch zmínil Bc. Pavel Hečko klíčové téma a to neexistenci zákona o cestovním ruchu. Na druhou stranu ocenil přeshraniční spolupráci s polskými partnery nebo i např. s Pardubickým krajem. Mimo jiné pan radní také přinesl ocenění, které za propagaci cestovního ruchu Královéhradecký kraj získal.

Po ukončení diskuze měli zúčastnění možnost sdílet své poznatky a názory u připraveného rautu a u číše vína, která pro ně byla připravena.

Společná diskuze byla velmi hodnotná pro obě strany, proto jsme se domluvili na uspořádání dalších takových setkáních, která, jak věříme, budou stejně přínosná.

 

Tizková zpráva

Click to Hide Advanced Floating Content