Číše vína s hejtmanem Královéhradeckého kraje

ČMA Regionální klub, Severovýchodní Čechy (RKS) a Centrum andragogiky uspořádaly dne 7. 2. 2017 v kulturním a školicím centru Cihelna společnou diskuzi s hejtmanem Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřím Štěpánem, PhD.

Více fotografií naleznete zde.

Úvodem všechny zúčastněné přivítala předsedkyně klubu RKS PhDr. Marie Jírů, která představila hejtmana PhDr. Jiřího Štěpána, PhD. a moderátorku diskuze Ing. Petru Michaličkovou z Centra andragogiky.

V začátku se pan hejtman krátce představil a poté následovaly otázky paní moderátorky a účastníků.

V průběhu diskuze bylo možné se pana hejtmana ptát na věci k tématu, o kterém se zrovna mluvilo, čímž se následně spustila velmi živá diskuze. Přítomné nejvíce zajímalo téma propojení školství a firem, které nefunguje tak, jak by si mnozí představovali.

Velice zaujatě se také debatovalo na téma nedostatek zaměstnanců, které momentálně trápí většinu společností, neboť chybí dostatečně kvalifikovaní lidé. Dostalo se i na téma zdravotnictví, které se také potýká s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců.

I přes velice podnětnou diskuzi se nám nedostávalo času, a proto jsme si témata, na která se nedostalo, nechali na příští setkání.

Po ukončení diskuze měli zúčastnění možnost sdílet své poznatky a názory u připraveného rautu a u číše vína, která pro ně byla připravena.

Společná diskuze byla velmi hodnotná pro obě strany, proto jsme se domluvili na uspořádání dalších takových setkáních, která, jak věříme, budou stejně přínosná.

.

Původní pozvánka