CEC European Managers: Zdraví jde ruku v ruce s prosperitou

Nejen Eurozóna ale celý svět je postižen koronavirovou krizí, která si svou daň vybírá nejen na životech, ale také na fyzickém a psychickém zdraví nejednoho kontinentu. Právě k tomu se vyjadřuje evropská manažerská asociace CEC European Managers v otevřeném dopise vrcholným představitelům EU. Jeho znění najdete ZDE.

Příchod onemocnění COVID-19 citelně zasáhl celou Evropu. A ačkoli se mohou zdát některá doporučení a nařízení nepohodlná, právě ta ušetří ztráty na životech, financích, know-how. K významu zodpovědného přístupu se vyjadřují představitelé CEC European Managers v čele s Maximem Legrandem:  „Abychom pomohli manažerům sledovat a porozumět současnému vývoji při inicializaci havarijních plánů, brzy zveřejníme speciální vydání zprávy o trendech našich manažerů – bude dostupná široké veřejnosti.“ Celou zprávu naleznete v tomto ODKAZE.

Projekt Evropské unie, který se věnuje psychosociálním a zdravotním rizikům dospěl do další fáze, z níž vyplynula nová doporučení pro manažery napříč členskými zeměmi, obory, kulturami. Odpovídá tak na otázku, co je třeba dělat, mají-li nejen naši lídři zůstat v kondici a cítit se dobře. Více než 70 % manažerů je znepokojena se stresem, který zažívají ve svém profesním životě, ale jen 30 % organizací se snaží psychofyzické zátěži čelit proaktivně. Podrobnosti o projektu včetně nové publikace, která vám pomůže s metodikou identifikace rizik a možnostmi jejich řešení, jsou připraveny na našem WEBU.

Click to Hide Advanced Floating Content