Byla tažírna tak trochu jiná?

ZOBRAZIT CELOU FOTOGALERII

 

Den s magickým datem 20.2.2020 byl snad vše, jen ne nezajímavým dnem. Alespoň snad pro skupinu 17-ti manažerů z významných moravskoslezských firem, kteří přijali pozvání do společnosti Bekaert Petrovice s.r.o., která je významným světovým výrobcem ocelových vláken určených do stavebního průmyslu. Vyráběná ocelová vlákna Dramix se používají především pro nové úrovně vyztužování betonu. V Moravskoslezském kraji působí společnost již od roku 1998. V současné době zaměstnává přibližně 150 zaměstnanců.

Výrobní ředitel a prokurista společnosti – Adam Liška, loňský vítěz soutěže  Manažer Roku v kategorii mladých manažerských talentů do 35 let a TOP 10, představil petrovickou tažírnu v tak trochu jiném pohledu, a to z pohledu využívaných prvků automatizace a digitalizace ve výrobním procesu.

Manažeři tak měli příležitost nahlédnout do kuchyně výrobního procesu, jehož ingredience tvoří nejen zpracovávaný drát a vyráběné dramixové produkty, ale především automatizované prvky a digitální pomůcky, jejichž rolí je celý výrobní proces maximálně zefektivnit, zrychlit a samozřejmě i zlevnit vyráběnou produkci. To pak postupně transformuje manuálně řízený a kontrolovaný provoz na proces moderně řízené tažírny. Všechny stroje tak ukazují aktuální stav jejich provozu a stavu,  prostřednictvím průmyslových obrazovek jsou operátoři informováni o jejich vytížení, stavu rozpracovanosti výroby a dokáží tak přesně rozvrhnout své pracovní aktivity mezi jednotlivými stroji a zvládnout tak obsloužit více pracovišť současně. Přínosem je rovněž rychlejší a efektivnější napojení na systém údržby a řešení prioritizace zakázek.

Jednou z velkých investic v minulém období byla také výstavba moderního a plně automatizovaného skladu hotových výrobků, kde pohyblivé skladové regály i samořídící vysokozdvižné vozíky umožňují maximální využití skladového prostoru a současně skýtají bezpečnější nakládku a vykládku produktů, jejichž váha překračuje více než jednu tunu.  

Petrovický závod patří mezi Bekaert závody na světě ke špičkám nejen v efektivitě výroby, ale především ve stejné proporci s garantovanou kvalitou a neustálým vývojem nových produktových řad vyráběného portfolia dramixových výrobků. Z tohoto titulu společnost Bekaert investuje nemalé prostředky do výstavby nové haly a nových linek a hosté měli možnost si stavbu nové haly a její plány rovněž prohlédnout.

Věříme, že přestože hosté byli z řad také velmi úspěšných a moderních závodů, našli si v průběhu návštěvy informace, které byly i pro ně a jejich závody inspirující a zajímavé.

Děkujeme všem hostům za příjemnou atmosféru, kterou svou účastí vytvořili a že tuto zase přeneseme do další společné návštěvy, která se bude konat v měsíci dubnu, a to tentokrát u Tomáše Elise, tajemníka Magistrátu města Opavy.