Asociace se rozrostla o nové kolektivní členy

cesky-porcelanČeský porcelán, akciová společnost, najdete v Dubí u Teplic. Je to firma, která pod letitým vedením generálního ředitele Vladimíra Feixe dosáhla nejednoho vrcholu ať na domácím trhu, tak zejména jako významný exportér, například do Německa, Ruska i řady asijských zemí, především do Korejské republiky. Proslula ruční výrobou porcelánu s cibulovým vzorem, který je nezaměnitelnou ikonou pro všechny, kteří si váží tradice užitného umění a ctí poctivou řemeslnou práci, nápaditost, vkus. Značka prvotřídní kvality, noblesa a nezměrná popularita, to je charakteristika českého „cibuláku“ z Dubí. Čítá již 660 tvarů, ale to není zdaleka vše, co náleží ke zdejšímu sortimentu. Ten je tvořen i více než stovkou tvarů hrnků ve třech tisícovkách dekorů a řadou jídelních, kávových či čajových souprav.

Český porcelán tvoří dva výrobní celky – v Dubí, a druhý Royal Dux v Duchcově. Ten se léta specializuje na výrobu figurálního a ozdobného porcelánu, a je největším v tomto oboru v ČR. Jde o porcelán s lidskými a zvířecími motivy, zaměřený na detail a unikátní vypracování, jemné zlacení apod. Ceněn je především v zahraničí. Zdobí sídla movitých osobností, firem nebo sběratelů.

.

ovus_nove_OKOVUS – podnik živočišné výroby, spol. s r.o., sídlí nedaleko Slaného na Kladensku. Ředitelem je Tomáš Milich, původně bankovní úředník, nyní odborník nejen na řízení týmu, ale i na velkochov nosnic a produkci mnoha druhů vajec. OVUS je dnes jedním z nejvýznamnějších hráčů svého oboru v České republice a zásobuje spotřebitele například také vajíčky, která nikdo jiný na trh dodávat nemůže. Jsou to tzv. Indiánská vejce, jejichž skořápka je zbarvena do zelena, modra či tmavě hnědé barvy. Mají vynikající nutriční vlastnosti a jsou vyhledávanou pochoutkou. Neobvykle vynalézavý je marketing této společnosti, který jde ruku v ruce s obchodními úspěchy, jež vyústily v zalistování do velkých obchodních řetězců. Jako jediný producent vajec u nás získal OVUS dvě ocenění v soutěži Česká chuťovka.

Základem úspěchu je odvaha zkoušet nové „věci“, zdravý risk a nadšení, jež propojuje nové poznatky výzkumu s praxí a také milionové investice do nejnovějších technologií, uplatněných ať již přímo v chovu slepic, anebo cílených do zpracovatelských linek, které vajíčka vaří, loupou a zpracovávají do rozmanitých variant pro využití v gastro provozech.

.

5314c97365929-logo_proregiony_okProjekt ProRegiony se zapsal do povědomí většiny manažerské a podnikatelské veřejnosti už v roce 2012. Jeho cílem je rozvoj regionálního života, podnikání a potenciálu ve všech oblastech lidské činnosti. Projekt si předsevzal ambiciózní úkol. Nastartovat proces multiplikace peněz se všemi potřebnými náležitostmi na regionální úrovni, a to se zachováním osobitého rázu místní krajiny, kultury, specifičnosti. Tato výzva vyžaduje značné manažerské schopnosti a také zkušenosti. Region ovšem neznamená jen organizace, má dát také prostor všem aktivním občanům, kteří se chtějí zasadit o kvalitní, udržitelný a spokojený život na území, s nímž jsou svázáni svým bydlištěm i prací. Ve dvou větách by se dal tento počin charakterizovat následovně. ProRegiony je největší regionální „propojovatel“ v České republice. Lidé stojící za touto iniciativou se snaží nacházet a iniciovat cesty k oživení a rozvíjení ekonomické a sociální spolupráce v regionu. Spoluautorem projektu je Ctirad Hemelík, jenž se angažuje v celé řadě aktivit zaměřených na rozvoj osobnosti, zdravý životní styl, zodpovědné podnikání, podporu obnovitelných zdrojů a obohacování kultury. Právě Ctirad Hemelík zastupuje tento úctyhodný projekt mezi novými kolektivními členy ČMA.

.

pro ČMA vitaPR