Webinář CBCSD k čisté mobilitě v ČR

PROGRAM – Jak akcelerovat rozvoj elektromobility v ČR a neztratit stopu

Zahájení a úvodní slovo k úloze CBCSD

Ing. Petr Kalaš, vicepresident CBCSD a prof. Miroslav Svítek, vedoucí pracovní skupiny Mobilita – 5 min.

Prezentace

1. Petr Knap (EY) – 20 min.
a) regulace/tlak EU a národních vlád
b) pohled spotřebitele
c) pohled a strategie firem
d) klíčové faktory úspěchu

2. Jiří Pohl (Siemens) – 20 min.
a) připravenost infrastruktury pro rozvoj elektromobility
b) alternativní koncepty nabíjení

Diskuse: celkem 35 min.

a) diskuse k bodu 1. prezentace – 10 min.
b) diskuse k bodu 2. prezentace – 10 min.
c) závěrečná diskuse, plán dalších webinářů a témat – 15 min.

Závěr: 5 min.

Petr Kalaš

Webinář moderuje prof. Miroslav Svítek

Link: Kliknutím sem se připojíte ke schůzce.

Prezentující:

Petr Knap | Partner | Head of Consulting | Czech Republic | Automotive | Central, Eastern and Southeastern Europe, and Central Asia, Ernst & Young, s.r.o.

Petr Knap je vedoucím partnerem divize EY Consulting pro Českou republiku, která s cca 300 poradci patří mezi hlavní poradenské skupiny. Zastřešuje také poradenství pro EY v automobilovém a výrobním sektoru v regionu střední a východní Evropy. Po pracovní zkušenosti ve společnosti Procter & Gamble, pracuje od roku 1996 v poradenství – do EY (tehdy Ernst & Young) přišel v roce 2002.

Profesní zkušenosti získává především z práce v automobilovém a výrobním sektoru, v minulosti pracoval také pro klienty v telekomunikačním, farmaceutickém a veřejném sektoru. V průběhu let vedl poradenské projekty pro management zaměřené na přípravu strategie, řízení organizační změny, zlepšování procesů a optimalizaci nákladů. Mezi jeho klienty patřili a patří na příklad Asahi Breweries, AstraZeneca, BMW, Johnson&Johnson, L’Oréal, Merck, Porsche ČR, Roche, SKANSKA, ŠKODA AUTO, Slovak Telekom, T-Mobile, Unilever, UNIPETROL nebo Veolia.

Petr se aktivně podílí na iniciativách zaměřených na inovativní trendy budoucnosti výroby a automobilového průmyslu, jako je digitalizace, automatizace, elektromobilita, sdílená mobilita a autonomní automobily.

 

Jiří Pohl
Engineer senior
Siemens Mobility Engineering

Po absolvování dopravní průmyslovky začínal na železnici jako topič na parních lokomotivách. Následně vystudoval elektrickou trakci u profesora Jansy na Vysoké škole dopravní v Žilině.

V letech 1975 až 2000 pracoval jako projektant elektrických výzbrojí vozidel a později jako hlavní konstruktér v ČKD.
Od roku 2000 působí u společnosti Siemens ČR v oddělení Engineeringu (od roku 2018 součást společnosti Siemens Mobility, s.r.o.). Po letech práce v první linii projektových úkolů se věnuje průřezovým strategickým rozvojovým projektům. Je odpovědný za růst odborné kvalifikace vývojových pracovníků Engineeringu v Praze, v Plzni a v Ostravě, zajišťovaný formou přednášek odborných znalostí v rámci Rail Academy.

Vyučuje na vysokých školách v tuzemsku i v zahraničí, publikuje v odborných časopisech a reprezentuje společnost Siemens Mobility, s.r.o. na dopravních konferencích.

Patří mezi přední české odborníky na udržitelnou mobilitu.

ONLINE SCHŮZKAPOZVÁNKA
  • Kdy31. března 2021 od 13 do 14:30 hod.
  • KdeOnline přes MS Teams
  • POZVANÍ ÚČASTNÍCIčlenové pracovní skupiny „Mobilita“, členové Prezidia, vedoucí ostatních pracovních skupin CBCSD
ONLINE SCHŮZKAPOZVÁNKA

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter