Nominace do jubilejního 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU

Přejít na web MANAŽER ROKU
 

Pohled do zákulisí ŠKODA AUTO ve Vrchlabí

Celou fotogalerii naleznete zde.

 

ČMA Regionální klub, Severovýchodní Čechy (RKS), Klub zlepšování a společnost Aramark uspořádaly 10. dubna 2019 další z úspěšných akcí, které propojují manažery a firmy v regionech a nabízejí jim informace o vývoji a dění v jednotlivých společnostech. Tentokrát šlo o diskusní kulatý stůl v sídle ŠKODA AUTO a.s. ve Vrchlabí na téma Transformace závodu Vrchlabí. Součástí akce byla prezentace společnosti Aramark, která je v ČR jednou z největších a nejdynamičtějších stravovacích společností.

Úvodem zúčastněné přivítala předsedkyně klubu RKS PhDr. Marie Jírů. Poté následovalo, jak jinak, představení účastníků a jejich sdělení, co očekávají od kulatého stolu.

Následně se slova ujal generální ředitel závodu ŠKODA AUTO a.s. ve Vrchlabí Dr. Ing. Ivan Slimák, který měl pro účastníky připravenou prezentaci o historii závodu až po současnost a hlavně o změně výroby z aut na automatické převodovky.

Následovala prezentace generální ředitele Aramarku Bc. Vladimíra Staňka Msc., který účastníkům představil jak Aramark zdravě a chutně stravuje zaměstnance.

Po prezentacích proběhla exkurze za doprovodu vedoucího závodu Ivana Slimáka. Účastníci navštívili jak přípravu, tak vlastní výrobu, měkké a tvrdé opracování dílů, kalení a finální montáž. Velmi zajímavou zkušeností byla návštěva tréninkového centra a unikátního pracoviště mechatroniky, jednoho z nejlepších pracovišť v Evropě. Však také účastníci možnost nahlédnutí do zákulisí moderní výroby ocenili, jejich názor shrnula Marie Jírů: „Moc děkujeme ŠKODA AUTO ve Vrchlabí a panu řediteli Slimákovi za perfektní přednášku a za zasvěcení do průmyslu 4.0. Akce byla výjimečná a jedinečná v tom, že jsme na vlastní oči viděli robotizaci výroby v praxi“.

Po exkurzi následovalo přivítání „v Aramarku“, kdy účastníci navštívili prostor závodní jídelny ŠKODA AUTO ve Vrchlabí s výtečným rautem. Všichni měli možnost prakticky vyzkoušet předešlou prezentaci pana ředitele Staňka, jídlo bylo opravdu výtečné!

V rámci celého odpoledne všichni zúčastnění využili možnosti neformální diskuze, při které si sdíleli své dojmy a poznatky. Z akce si odnesli bohaté informace a odcházeli s novými poznatky a myšlenkami. Byli nadšeni návštěvou výrobního procesu a velice je zaujalo pracoviště mechatroniky.

 

Kontakt pro další informace:

PhDr. Marie Jírů

předsedkyně ČMA Regionálního klubu,
Severovýchodní Čechy

Tel.: 775 695 517

E-mail:

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter