Pohled do zákulisí ŠKODA AUTO ve Vrchlabí

Celou fotogalerii naleznete zde.

 

ČMA Regionální klub, Severovýchodní Čechy (RKS), Klub zlepšování a společnost Aramark uspořádaly 10. dubna 2019 další z úspěšných akcí, které propojují manažery a firmy v regionech a nabízejí jim informace o vývoji a dění v jednotlivých společnostech. Tentokrát šlo o diskusní kulatý stůl v sídle ŠKODA AUTO a.s. ve Vrchlabí na téma Transformace závodu Vrchlabí. Součástí akce byla prezentace společnosti Aramark, která je v ČR jednou z největších a nejdynamičtějších stravovacích společností.

Úvodem zúčastněné přivítala předsedkyně klubu RKS PhDr. Marie Jírů. Poté následovalo, jak jinak, představení účastníků a jejich sdělení, co očekávají od kulatého stolu.

Následně se slova ujal generální ředitel závodu ŠKODA AUTO a.s. ve Vrchlabí Dr. Ing. Ivan Slimák, který měl pro účastníky připravenou prezentaci o historii závodu až po současnost a hlavně o změně výroby z aut na automatické převodovky.

Následovala prezentace generální ředitele Aramarku Bc. Vladimíra Staňka Msc., který účastníkům představil jak Aramark zdravě a chutně stravuje zaměstnance.

Po prezentacích proběhla exkurze za doprovodu vedoucího závodu Ivana Slimáka. Účastníci navštívili jak přípravu, tak vlastní výrobu, měkké a tvrdé opracování dílů, kalení a finální montáž. Velmi zajímavou zkušeností byla návštěva tréninkového centra a unikátního pracoviště mechatroniky, jednoho z nejlepších pracovišť v Evropě. Však také účastníci možnost nahlédnutí do zákulisí moderní výroby ocenili, jejich názor shrnula Marie Jírů: „Moc děkujeme ŠKODA AUTO ve Vrchlabí a panu řediteli Slimákovi za perfektní přednášku a za zasvěcení do průmyslu 4.0. Akce byla výjimečná a jedinečná v tom, že jsme na vlastní oči viděli robotizaci výroby v praxi“.

Po exkurzi následovalo přivítání „v Aramarku“, kdy účastníci navštívili prostor závodní jídelny ŠKODA AUTO ve Vrchlabí s výtečným rautem. Všichni měli možnost prakticky vyzkoušet předešlou prezentaci pana ředitele Staňka, jídlo bylo opravdu výtečné!

V rámci celého odpoledne všichni zúčastnění využili možnosti neformální diskuze, při které si sdíleli své dojmy a poznatky. Z akce si odnesli bohaté informace a odcházeli s novými poznatky a myšlenkami. Byli nadšeni návštěvou výrobního procesu a velice je zaujalo pracoviště mechatroniky.

 

Kontakt pro další informace:

PhDr. Marie Jírů

předsedkyně ČMA Regionálního klubu,
Severovýchodní Čechy

Tel.: 775 695 517

E-mail:

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter