Manažeři se umí bavit i řešit byznys

Přejít na celou fotogalerii

 

Novoroční večírek členů a hostů Regionálního klubu Severovýchodní Čechy České manažerské asociace, Klubu zlepšování a Rodinného pivovaru Propper přilákal majitele společností i vrcholové manažery k neformálnímu setkání.

Milovníci piva, kávy, networkingu a uvolněné atmosféry zavítali v podvečer 24. ledna do rodinného pivovaru v Praskačce u Hradce Králové. Již tradičně novoroční večírek v příjemném prostředí uspořádal Regionální klub, Severovýchodní Čechy (RKS) České manažerské asociace, Klub zlepšování a Rodinný pivovar Propper.

Majitelé pivovaru Pavel Propper a Petra Škopová, vítězka v soutěži MANAŽER ROKU 2006, pozvali manažery na ochutnávku vlastního piva a seznámili je s výrobou pivního moku i historií pivovaru. „Nejlepší pivo je to prodané, nejhorší pivo je žádné,“ glosoval při diskusi Pavel Propper. Sám vzpomíná, že chuť piva dolaďoval několik let. Jak jinak, k pivu patří zabijačkové speciality či svíčková s knedlíkem, skvělou chuť pokrmů účastníci ocenili.

Večerem se jako červená nit linula neformální diskuse přítomných. Nejprve účastníky akce uvítala předsedkyně RKS Marie Jírů s přáním všeho dobrého do nového roku a poté dala prostor pro představení a diskusi všem zúčastněným. O aktivitách a plánech ČMA přítomné informoval její výkonný ředitel Ivo Gajdoš.

Mezi hosty se vyjímala majitelka firmy na piana a klavíry Petrof Zuzana Ceralová Petrofová, oceněná titulem Manažerka roku 2014. Při diskusi připomněla nedostatek řemeslníků a zručnosti mladých lidí. „Sehnat kvalitní řemeslníky je velmi těžké. Ještě těžší je udržet si je,“ uvedla.

Neformální večer a přiblížení příběhů podnikatelské praxe si nenechal ujít Otto Daněk, předseda představenstva ATAS elektromotory Náchod. Poukázal například na situaci, kdy mu zahraniční manažeři nabízeli ke koupi okopírovaný motor dokonce s logem jeho firmy.

Zavítal na něj i Roman Hrnčíř, ředitel družstva Severochema, výrobce „Pepa“ a nově druhý největší distributor sirek v ČR, Jiří Veselka z firmy Sklopísek Střeleč, která dodává odběratelům nejkvalitnější sklářský písek či Filip Klvaňa, manažer společnosti Porsche Hradec Králové.

Přítomné informoval Ředitel Správy a údržba silnic Pardubického kraje Miroslav Němec o možnostech využití pardubického letiště pro mezinárodní lety. Pozvání přijala také místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR paní Miluše Horská.

Program byl navíc obohacen poutavou besedou o kávě s její ochutnávkou. Účastníci se dozvěděli něco o jejím pěstování, mýtech a faktech o kávě či jak se káva praží. Dále zjistili, jak si připravit chutnou a zdravou kávu. Součástí programu byla tombola, vyhráli všichni!

A jaký pocit si účastníci z novoročního večírku odnesli? Shodli se na tom, že atmosféra večera byla přátelská a všichni zúčastnění se dobře bavili. Ti, kteří přišli na setkání poprvé, byli příjemně překvapeni vřelostí a oceňovali koncept programu s příslibem účasti na dalších akcích Regionálního klubu Severovýchodní Čechy (RKS).

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter