Politická debata s Radou expertů ČMA: Jak se dostat od montovny k mozkovně

Česká manažerská asociace a zpravodajský ekonomický deník E15 pořádají politickou debatu s kandidáty na pozici ministra průmyslu a obchodu pro další volební období po letošních volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které se konají 8. a 9. října 2021. Debata navazuje na tříletý projekt Rady expertů ČMA, která rozeslala členům vlády a politickým stranám svou Výzvu, jež reaguje na vážné problémy české ekonomiky, které mohou v případě přehlížení v následujících letech způsobit České republice výrazné ekonomické potíže.

Moderátor: Jan Novotný, zástupce šéfredaktora deníku E15

Program:

7:45 – 8:00: registrace
8:00 – 9:30: moderovaná diskuze
9:30 – 10:00: networking

Potvrzení hosté:

Karel Havlíček, hnutí ANO, ministr průmyslu a obchodu, ministr dopravy

Martin Jiránek, koalice Piráti a Starostové

Marian Jurečka, koalice SPOLU

Rada expertů:

Ladislav Verner, majitel a generální ředitel rodinné technologické firmy SOMA Lanškroun, působící v 50 zemích světa, iniciátor výzvy Diagnóza českého průmyslu a podpory českých firem s finálními výrobky

Libor Witassek, podnikatel, kybernetik a krizový manažer, majitel firmy STOJCAR vyrábějící díly pro letecký a kosmický průmysl

Vladimír Mařík, Institut Equilibrium, propagátor Průmyslu 4.0

Jan Švejnar, spoluzakladatel a předseda Výkonného a dozorčího výboru CERGE-EI.

Tematické okruhy:

Integrace podpory

Jakými politickými nástroji podpoříte domácí inovativní výrobce a firmy tvořící finální produkt s vyšší přidanou hodnotou? Jak zabráníte vzniku dalších montoven a překladišť v ČR?

Výzkum a vývoj

Jaký máte plán a nástroje pro podporu výzkumu a přístup k základnímu a aplikovanému výzkumu pro dostupnost nových technologií ve firemní sféře?

Regionální seskupení

Jak hodláte podpořit vznik nových českých podniků a technologických uskupení v regionech?

Vzdělávací systém

Jakou plánujete reformu vzdělávacího systému a jeho navázání na trh práce a potřeby firem?

HNP versus HDP

Jakým způsobem chcete podpořit růst českého HNP, bojovat proti odlivu dividend do zahraničí a optimalizaci daní, kvůli čemuž Česká republika chudne?

 

Představitelé výzkumné agentury Ipsos (Partner ČMA pro výzkum trhu a veřejného mínění) seznámí účastníky akce s výsledky exkluzivního výzkumu názorů TOP manažerů. Výzkum proběhl v srpnu 2021 a byl zaměřen zejména na ekonomická a celospolečenská témata. Výsledky představí Tomáš Macků, External Affairs Director agentury Ipsos a člen Prezidia ČMA.

 

Politická debata je pořádaná ve spolupráci s

Partner

Přihlašovací formulářPozvánka na akci

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter