Konference: Legislativní otřesy ve firmách v roce 2022

Obchodní společnosti a hlavně pak členové statutárních orgánů nemají od zákonodárců na růžích ustláno. Každoročně se musí vypořádat s novými požadavky i komplikovanou administrativou a rok 2022 není výjimkou. Jaké nové povinnosti přináší zaměstnavatelům whistleblowing? Jak jsou nejčastější průšvihy po novele ZOK? Jak je to s odměňováním a kdy máte nárok na podíl na zisku? Jak si pošéfovat zakázané činnosti managementu? Připravte se na legislativní změny a nové výzvy a nástrahy díky konferenci!

Konference začíná v 9 hodin, předpokládané ukončení programu je cca v 14:00. Po každém vystoupení bude následovat prostor pro zodpovídání vašich dotazů.

Hlavní témata konference (9:00 – 14:00 hod)

1. Novinka: Whistleblowing přináší nové povinnosti zaměstnavatelům

  • Jak nový zákon zasáhne vaši firmu a jaké nové povinnosti se vám nevyhnou? Jaká pravidla budete muset dodržet a od kdy budou hrozit pokuty za nesplnění?

2. První průšvihy po novele ZOK – jak z nich vybruslit?

  • Které změny jsou pro firmy problematické a jak na ně?

3. Změny v odměňování managementu 2021 + podíl na zisku

  • Jak nastavit výhodný systém danění a odvodů ve smlouvě o výkonu funkce a jak si pojistit, že nebudete funkci vykonávat bezplatně.

4. Úprava evidence skutečných majitelů – nové povinnosti i tučné sankce za porušení

  • Jak poznat skutečného majitele, jaké kroky podniknout, když skutečného majitele nemáte, nebo ho nedokážete určit? Jaké sankce hrozí při neuvedení skutečného majitele v zákonné lhůtě?

5. Zakázané činnosti managementu – jak si vše smluvně a legálně pošéfovat?

  • Jak upravit společenské smlouvy a stanovy, které musíte zveřejnit ve Sbírce listin?

Prezenčně, nebo online? Je to na vás!

Pokud se nechcete či nemůžete zúčastnit prezenční konference z důvodu nařízení zaměstnavatele, karantény apod., o svoji konferenci nepřijdete! Zprostředkujeme vám přímý přenos, který si jednoduše pustíte na svém PC, notebooku či telefonu. Nepřijdete ani o možnost pokládat dotazy lektorovi. Pokud už teď víte, že využijete možnosti přímého přenosu, uveďte nám prosím do objednávky heslo „přímý přenos“.

Cíl konference

Cílem konference Smršť legislativních nástrah pro statutáry v roce 2022 je srozumitelně a komplexně vás seznámit s legislativními změnami a nástrahami, které vás čekají v roce 2021.

Přichází whistleblowing a s ním i nové povinnosti zaměstnavatelů. Jak konkrétně se vás to týká? Na co je třeba se připravit a co je potřeba zavést? V rámci konference budeme řešit nejčastější problémy statutárů, se kterými se potýkají. Jedná se například o chyby ve smlouvě o výkonu funkce, nesrovnalosti v evidenci skutečného majitele či jejich odpovědnost. Jak zvládnout tvrdé kontroly firem v roce 2022? Připravíme vás na ty nejčastější.

Součástí připravovaného programu konference se také zaměříme na nové dotační období EU 2021-2027 a programy, které mohou firmy využít pro čerpání dotací. V neposlední řadě účastníkům konference nabídneme chytré řešení odměň statutárů tak, aby to bylo výhodné pro obě strany – statutára i společnost a objasníme, kdy má statutár nárok na podíl na zisku.

Prohlédněte si program konference.

Komu je konference určena

Konference je určena zástupcům všech typů obchodních společností, zejména tak členům statutárních orgánů a představitelům výkonného managementu. Užitečné informace však poskytne i všem personalistům a firemním právníkům.

Další informace

Konference se koná pod záštitou časopisu Statutární zástupce firmy. Každý účastník konference obdrží certifikát. V ceně konference jsou zahrnuty podkladové materiály, teplý oběd, občerstvení a nahrávka z konference.

  • Kdy24. 11. 2021
  • MístoPraha/online
  • PřednášíJUDr. Jaroslav Stránský, Ph.D., Mgr. Martin Zástěra

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.