Vadim Petrov – nový ambasador ČMA

ZOBRAZIT CELOU FOTOGALERII

 

Manažer, pedagog, mediální konzultant, kouč, facilitátor, spisovatel, hudebník, syn známého hudebního skladatele. To vše chrarakterizuje Vadima Petrova, výjimečnou osobnost, která se v únoru 2019 stala ambasadorem České manažerské asociace. Vhodnou příležitostí pro předání poveřovacího diplomu bylo 259. klubové setkání Pražského manažerského klubu ČMA s Vadimem Petrovem, akce se konala 21. února a jako již tradičně proběhla v Clarion Congress Hotel Prague, Freyova 33, Praha 9 Vysočany.

A o čem se hovořilo ? O jeho knize Načítání, která pojednává o současném světě, kdy ten virtuální začíná přebírat vládu nad skutečným světem.

Při diskusi použil Vadim Petrov výraz dataismus, který vysvětluje jako názor na trend informačního propojení, kdy veškerá data by měla být osvobozena od jakékoliv kontroly, jelikož informace se samy vybalancují. Dataisté, jak nazývá vrstvu zejména mladších lidí, věří ve sdílený prožitek zvláště na sociáních sítích, který určuje co vlastně chceme.

Ale co když svobodná ruka trhu není až tak svobodná, ptá se autor. Již dnes umělá inteligence dokáže reagovat na tweety na twitteru. Jsou nasazováni stále inteligentnější chatboti, kteří se sami „učí“… Mocnosti používají kybervojáky, hackery, kybernetické zločince. Hackeři již dnes ovlivňují volby, rozhodování vlád, revoluce. Vydírání, ovlivňování postojů a rozhodování pomocí informací ze sítě je dnes běžnou praktikou – na každého z nás tam něco je.

Podle Vadima Petrova máme před sebou čtyři oblasti, které mohou změnit život lidstva. Vedle zmíněné umělé inteligence jsou to nanotechnologie, solární energie, genetické inženýrství. Žijeme ještě vůbec v demokracii, ptá se provokativně autor.