252. PMK: Tajemství řízení v éře turbulencí

Pražský manažerský klub ČMA Vás srdečně zve na 252. klubové setkání, které se koná ve čtvrtek, 10. 5. 2018 od 17:00 do 19:00 hod. v konferenční místnosti výzkumné agentury IPSOS 1. poschodí – přímo ve Slovanském domě v centru Prahy, Na Příkopě 22, Praha 1. (Vchod E je z vnitrobloku „Slováče“, kousek za Cafe Pavlína).

IPSOS je dlouhodobým Partnerem ČMA – více na www.ipsos.cz .

 .

PROGRAM:

„Tajemství řízení v éře turbulencí“

  • Jste začínající podnikatel(ka) a máte pocit, že je obtížné pochopit neustálé změny na trhu?
  • Jste naopak úspěšný a zkušený podnikatel(ka), který(á) má pocit, že tradiční plánování často či zcela selhává?

 

V prestižním klubu vystoupí transformační manažer a majitel firmy DC VISION Libor Witassek, který představí a pokřtí stejnojmennou eknihu.

Program a fotogalerii z předchozích klubů najdete ZDE + TZ z minulého klubu.

Pokud se vám akce ČMA líbí – staňte se našimi členyJPřihláška

.

Krátké představení:

Tajemství řízení v éře turbulencí

Svět se vyvíjí velmi rychle, ale mění se zcela logicky, a dokonce i ve zdánlivém chaosu to může být docela předvídatelné. Manažer musí být schopen se dobře dívat, pochopit, co se děje v okolí podniku, rychle se přizpůsobit a vyrazit do koordinované akce. Witassek popisuje několik příběhů o tom, jak se svět mění, o řízení v chaosu, o rozdílu mezi znalostmi a informacemi, o agilních strategiích.

Neustále se měnící prostředí je tedy skvělou příležitostí pro uchopení nových výzev, pro uplatnění nových podnikatelských nápadů, vlastní agility a dovedností.

Ekonomika je živý organismus, není to stroj, takže je nemožné, aby byla firma řízena mechanicky, jako by to byl stroj. Witassek vysvětluje, jak používat principy živých organismů v podnikovém prostředí. A možná to nejdůležitější, kniha poskytuje:

  • 13 praktických případů a příkladů z praxe,
  • 10 cvičení k vlastnímu sebeposouzení organizační výkonnosti a připravenosti na turbulentní období,
  • 10 T-karet pro snadné sebehodnocení (KamishiBai auditní karty),
  • praktické tipy pro zlepšení implementace agilních přístupů a dosahování výsledků.

Ať už jste manažerský nováček, podnikatel, manažer nebo lídr, který ví, že odvážná změna je nezbytná, aby firma dlouhodobě přežila a prospívala v neustále se měnícím světě, pak vám tato e-kniha může pomoci získat sebedůvěru a dosáhnout ziskové budoucnosti.

 

“S Liborem Witasskem jsem měl tu čest několik let spolupracovat na zajímavých projektech. Jeho pohled a přístup k firemní kultuře a procesům, popsaný v knize, je mi velmi blízký. Potvrzuji si to zpětně ve své letité praxi na restrukturalizačních i rozvojových projektech. Ano jejich úspěch je z největší části založen na uvědomění si potřeby změny, správné a otevřené komunikaci, na přístupu k zapojení a motivaci lidí, entusiasmu při realizaci. Opravdu vnímám firmu, stejně jako Libor, jako živý organismus.“

— Martin Bednarz, člen představenstva a generální ředitel
ŠKODA VAGONKA a.s.

.

Libor Witassek

specializuji se na oblast kybernetiky se zaměřením na řízení podniku jako živého organizmu. Začínal jsem jako programátor analytik ekonomických informačních systémů, podílel se na rozvoji systémů umělé inteligence. Působil jsem jako poradce americké Wharton University of Pensylvania pro programy podnikání ve střední Evropě. V roce 2010 jsem byl jmenován předsedou představenstva poradenské skupiny Allied Consultants Europe e.V., také jsem působil jako transformační manažer v globální korporaci GCE Group a poté jako generální ředitel a předseda představenstva koncernu VÍTKOVICE.

Jsem autorem metodiky LEAN LEADERSHIP® a publikací na toto téma. Přednáším na Vysoké škole ekonomické v Praze. Baví mě budování unikátních soustav podnikového řízení. Spolupracoval jsem s mnoha globálními firmami na úrovni vrcholového managementu jako Foxconn, Siemens, Velux, Huawei nebo Johnson & Controls. Spoluzaložil jsem konzultační společnost DC VISION, jsem partnerem v polské firmě Key Polska a společníkem v Rekvalifikačním centru Opava, spolupracovníkem Nadace ZET.

Jako komunální politik a opavský patriot usiluji o rozvoj opavských sportů. Předsedám dozorčím radám fotbalového klubu SFC Opava a hokejového klubu HC Slezan Opav.

Blog LW: Aktuálně.cz

Původní pozvánka

.

Ing. Ivo Gajdoš
výkonný ředitel ČMA

předseda Pražského MK
e-mail: gajdos@cma.cz
mobil: 602 44 66 99

Click to Hide Advanced Floating Content