246. PMK s Janem Farským

OMLOUVÁME SE, Z DŮVODU JEDNÁNÍ PANA FARSKÉHO U PREZIDENTA REPUBLIKY VYSTOUPÍ ZA STAN JAN LACINA, PRAŽSKÝ VOLEBNÍ MANAŽER STAN.

Pražský manažerský klub ČMA Vás srdečně zve na 246. klubové setkání, které se koná ve čtvrtek, 16. 11. 2017 od 17:00 do 19:00 hod. v restauraci Benada hotelu Clarion Congress Hotel Prague, Freyova 33, Praha 9 Vysočany.

 

PROGRAM:

„Jan Farský a jeho pohled na politiku a management“

V prestižním klubu se představí významný manažer a politik  Mgr. Jan Farský, bývalý manažer Škoda Auto a současný předseda  Poslaneckého klubu STAN.

Se členy ČMA se Jan Farský podělí o své životní zkušenosti a porovná svět managementu a politiky. Představí také program STAN v hospodářské oblasti a nastíní, jak STAN pomůže manažerům a podnikatelům zjednodušit jejich byrokratickou zátěž a jak zefektivní fungování státní správy a samosprávy.

Spolu s ním vystoupí Štěpán Neubauer, tajemník poslaneckého klubu STAN v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, který bude hovořit o podílu sociálních sítí na mediální a volební kampani v ČR.

 

Program a fotogalerii z předchozích klubů najdete ZDE + TZ z minulého klubu.

 

Pokud se vám akce ČMA líbí – staňte se našimi členyPřihláška

Z hlediska omezené kapacity prosíme o potvrzení Vaší účasti obratem.

Ing. Ivo Gajdoš
výkonný ředitel ČMA
předseda Pražského MK
 www.cma.cz
gajdos@cma.cz
mobil: 602 44 66 99

 

Krátké představení:

Jan Farský je český politik, od května 2010 člen Poslanecké sněmovny PČR, od roku 2016 zastupitel Libereckého kraje a bývalý starosta města Semily.

Narození: 11. července 1979 (38 let), Turnov

Politická strana: Starostové pro Liberecký kraj

Vzdělání: Masarykova univerzita

První pracovní zkušeností Jana Farského byla pozice právníka na Městském úřadě v Semilech. Po více než roce přešel do advokátní kanceláře, odkud jeho kroky směřovaly na místo poradce místopředsedy vlády pro ekonomiku Martina Jahna. Poté pracoval ve společnosti Škoda Auto v oddělení pro vztahy s veřejnými institucemi.

Hlavními oblastmi, kterými se Jan Farský zabývá, jsou transparentnost veřejné sféry a zprůhlednění veřejných zakázek. Již v červnu 2012 podal návrh zákona o registru smluv, který byl nakonec schválen na konci roku 2015. Od poloviny roku 2017 je tak nezveřejněná smlouva, kterou uzavře stát, neplatná. Cílem Jana Farského je, aby se s veřejnými prostředky nakládalo veřejně.

V roce 2014 založil platformu Starostové starostům, díky které si komunální politici bez rozdílů politického smýšlení sdílejí zkušenosti ze svých měst.

V říjnu 2014 byl s dalšími 13 českými osobnostmi vybrán mezi sto nejlepších inovátorů ze zemí střední a východní Evropy. Iniciativa New Europe 100 byla vytvořena polským časopisem Res Publica ve spolupráci s deníkem Financial Times, Mezinárodním visegrádským fondem a firmou Google.

Od roku 2013 je Jan Farský členem správní rady mezinárodní neziskové organizace Aspen Institute Central Europe a také Fóra Karla Schwarzenberga.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2017 byl celorepublikovým lídrem hnutí STAN a lídrem kandidátky v Praze. Získal 5 269 preferenčních hlasů a poslanecký mandát obhájil. Dne 23. října 2017 byl zvolen prvním předsedou Poslaneckého klubu STAN.

Zdroj: Wikipedie