238. PMK: Tabu managementu aneb o čem se nemluví

Pražský manažerský klub ČMA Vás srdečně zve na 238. klubové setkání, které se koná ve čtvrtek, 19. 1. 2017 od 17 do 20 hod. v restauraci Benada hotelu Clarion Congress Hotel Prague, Freyova 33, Praha 9 Vysočany.

PROGRAM:

O čem se v managementu nemluví? A proč často manažeři vyhoří? 

Stanislav Háša, zkušený manažer, psycholog, lektor a kouč bude hovořit a diskutovat o těchto častých tabu a o tom co vede k vyhoření, případně co s tím..

Součástí programu bude také představení jeho nové knihy „Co je nového v managementu“ a diskuze k aktuálním otázkám pracovního procesu a jeho transformace v blízké budoucnosti…

https://www.novabeseda.cz/book/co-je-noveho-v-managementu

hasa-2

V úvodu vystoupí PhDr. Iva MORAVCOVÁ, zkušená lektorka z oblasti psycho-logie práce a HR managementu. Obsahem jejího vystoupení bude:
– Stressmanagement
– Biorytmy
– Vztahy-Komunikace-Emoce
– Psychosomatika a prevence
– Burnout syndrome a jeho prevence

Z hlediska omezené kapacity prosíme o potvrzení Vaší účasti obratem na e-mail: gajdos@cma.cz.

Stanislav Háša

hasaMým posláním je přinášet „člověčenství“ do každodenní práce manažerů a spoluvytvářet tak organizace, které jsou pro lidi a ve kterých se dobře žije. Ve své profesi spojuji svoji vášeň pro management a psychologii.

V současné době jsem vedoucím katedry managementu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Předtím jsem šest let pracoval ve společnosti Deloitte, kde jsem byl zodpovědný za poradenskou skupinu v oblasti lidského kapitálu. Přes projekty v oblasti fúzí a akvizic v investiční bance jsem se dostal do interního HR a byl několik let personálním ředitelem největší české pojišťovny. Před několika lety jsem založil terapeutické a rozvojové centrum Popoli, kde dosud působím jako terapeut a kouč. Velmi rád facilituji skupiny a skupinové konflikty a vedu různé sebezkušenostní tréninky. Od minulého roku vedu výzkum v oblasti organizační traumatizace a mým současným odborným zájmem jsou aktuální trendy a změny v managementu pro 21. století.

Kniha „Co je nového v managementu“

Budeme se někdy těšit na pondělí?

Futuristické vize předpokládaly, že rozvoj technologií každému z nás umožní v práci trávit méně času. I když se kolem nás změnilo mnoho, nejběžnějším modelem vztahů na pracovišti zůstává hierarchie nadřízený – podřízený.

Mohl by náš vztah k práci i ke kolegům vypadat jinak? Kniha rozebírá aktuální hledání nových cest, jak nastavit organizace a vést spolupracovníky. Budou vůbec ještě management či manažeři potřební? Jak bychom pracovali bez nich?

PhDr. Iva MORAVCOVÁ
Po absolvování FF UK Praha oboru psychologie žila 3 roky v zahraničí, po návratu pracovala v manažerských pozicích korporátní oblasti v řízení lidských zdrojů, od roku 2000 podniká, v roce 2004 založila společnost IQI – Individual Quality Increase s.r.o. (více na www.IQI.cz). Před více jak 10 lety certifikována auditorkou nefinančních auditorských standardů EU se zaměřením na HR, poté certifikována jako mediátor Asociací mediátorů ČR, v roce 2013 byla po 20leté praxi jmenována soudní znalkyní v oboru psychologie se zvl. specializací psychologie práce, managementu a personalistiky, psychologie dopravy. Je psy-choložka specializující se na psychologii práce, působí jako interim HR manažerka, realizuje HR projekty, audity. Podílela se na vzniku a uvedení na trh unikátního SW na převod řeči do textu NovaVoice, který získal prestižní ocenění Česká hlava.

Velkým koníčkem PhDr. Ivy Moravcové byl v mládí sport, kterému propadla tak, že studovala na UK Fakultě tělesné výchovy a sportu trenérství, které však díky vážnému úrazu nemohla dokončit. Sportovci si ji však nyní našli sami a posledních 8 let jim pomáhá k vrcholovým výkonům z titulu své profese, stará se v rámci psychologie sportu o některé vrcholové sportovce a reprezentanty.
Vyučuje externě na VŠ, nejdříve na VŠE, nyní na ČVUT, kde je na FEL autorkou předmětu management, který přednáší s pohledu psychologie managementu. V rámci spolupráce s Českou advokátní komorou učila mediaci.

Pozvánka-PMK_leden2017

Marwick_rozhovor_Háša