223. setkání Pražského manažerského klubu

Manažeři debatovali s ministrem Mládkem na téma Inovace a byznys223_big

Celou fotogalerii naleznete zde

Hlavními hosty tradičního 223. Pražského manažerského klubu pořádaného Českou manažerskou asociací dne 25. března 2015 v hotelu Boscolo byli ministr průmyslu a obchodu České republiky Jan Mládek a majitel společnosti SOMA Engineering Ladislav Verner. Letošní první setkání se věnovalo tématu Inovace a byznys.

V úterý 24. března se v hotelu Boscolo uskutečnilo již 223. setkání Pražského manažerského klubu. Hlavním bodem programu byl dialog mezi manažery a ministrem Janem Mládkem na klíčové téma Inovace a byznys.

Ministr Jan Mládek hovořil zejména o významu hospodářského růstu české ekonomiky. Dotkl se také problému nezaměstnanosti a vyzdvihnul význam zahraničních investic a otázku atraktivity a konkurenceschopnosti České republiky na světovém trhu. Ministr považuje jednání se zahraničními obchodními partnery za klíčový směr ekonomiky, přičemž zmínil úspěchy, kterých se již podařilo v této oblasti dosáhnout, jako je například zlepšení vztahů s Čínou. „Vše se zdá být na dobré cestě a od 1. října tohoto roku přibude přímá letecká linka z Prahy do Pekingu,“ prozradil ministr. V závěru svého projevu se Jan Mládek se dotknul i otázky systému vzdělávání či systému motivace českých vědců.

Ladislav Verner představil osobité pojetí inovace na příkladu své společnosti SOMA Engineering. Ve svém projevu se zabýval především významem přidané hodnoty v podnikání. „Za všech okolností použij svůj rozum, žádné další pravidlo neexistuje,“ uvedl Verner, přičemž ve své prezentaci jasně prokázal globální konkurenceschopnost SOMA Engineering.

Svými proslovy přispěl také předseda Pražského manažerského klubu Ivo Gajdoš, prezident České manažerské asociace Pavel Kafka a Food and Bevarage Director hotelu Boscolo Karel Ziegler.

inovace_a_business_30032015

Click to Hide Advanced Floating Content