219. setkání Pražského manažerského klubu s ochutnávkou lahodných vín

Ve víně je pravda, ale nikdo neví, ve které láhvi konkrétně…

Další speciální setkání Pražského manažerského klubu České manažerské asociace, tentokrát s pořadovým číslem 219, se neslo v duchu a s vůní českých a francouzských podzimních vín. I když se na první pohled zdálo, že to bude napjatý souboj vytříbených chutí a odrůd, zástupci vinařů se jako v ringu rozhodně necítili. Naopak skvěle se doplňovali a představili hostům to nejlepší ze svých zásob.

Celá fotogalerie zde.

Pondělní večer 24. listopadu 2014 měli manažeři příležitost strávit u číše vína a ochutnat hned několik odrůd vynikajících českých a francouzských vín. Mezi ně patřily například Rulansdské bílé a šedé, Sauvignon, Marcon Village blanc 2012, Chateau de Pampelonne 2013 rosé atd. Po krátkém úvodu Ivo Gajdoše, výkonného ředitele ČMA, se účastníkům setkání představilo české rodinné vinařství ZLOMEK & VÁVRA s.r.o. Za Francii reprezentovalo vinařství VINS DE FRANCE. Právě zmiňované Rulandské bílé patří k jedné z vlajkových lodí ZLOMEK & VÁVRA. Vyniká mohutnou, typickou rulandskou chutí s příjemným nádechem chlebovinky, která se prolíná s kyselinkou a minerální svěžestí. Například pokud však ochutnáte francouzské Chateau de Pampelonne od VINS DE FRANCE, můžete si být jisti, že jeho hrozny jsou sbírány pouze v dopoledních hodinách, kdy je chladno, aby se lépe zachovaly všechny jeho aromatické látky. Každé má prostě to své!

Obě vinařství ochutnávku svých vín doplnila velmi zajímavými komentáři, které umocnily danou výjimečnou atmosféru. Jak ale řekl William Shakespeare: „Dobré víno je dobrý přítel, když s ním dovedeme zacházet.”, po ochutnávce si proto hosté vychutnali drobné občerstvení, které bylo připraveno hotelem Grandior v Praze, a společně si sdělovali své zážitky a postřehy. „Akce pro manažery určitě splnila svůj účel a bezpochyby posloužila k lepšímu poznání a degustaci vybraných francouzských a moravských vín,“ zhodnotil Ivo Gajdoš. Po ochutnávce vín zazpívala na vyzvání pana Gajdoše svým krásným a zvučným hlasem píseň Vínečko bílé operní zpěvačka Edita Randová.

Do konce roku se manažeři budou moci ještě jednou potkat, a to při závěrečném vánočním setkání. Jubilejní 220. Pražský manažerský klub, který se bude konat 22. prosince 2014 od 18.00 hodin v hotelu Grand Majestic Plaza, přinese kromě neopomenutelné sváteční atmosféry také zhodnocení roku 2014 a vystoupení všech předsedů klubů ČMA. Nebude samozřejmě chybět slavnostní přípitek a přání do roku 2015. Těšíme se na setkání s Vámi!

Text: Zuzana Chmelíková