17. Orientální bál

Vážení přátelé – u příležitosti tradičního čínského Nového roku, který se slaví i v dalších asijských zemích, Vás srdečně zveme na:

„17. ORIENTÁLNÍ BÁL“

Kdy: v sobotu 4. 2. 2017 od 18:00 do 23:00 hod.
Kde: v hotelu Belvedere, ul. Milady Horákové 19, Praha 7

Kromě ČČS se spolupořadatelsky podílejí také Česko-korejská společnost, Krajanské sdružení Číňanů žijících v ČR, Česko-Vietnamská společnost, Česko-japonská společnost, Společnost přátel Mongolska, Klub přátel Asie Pražská jurta, a podporují jej CK China Tours, manželé Lažanští, Galerie Arcimboldo a další organizace.

Tento společenský večer s tancem, kulturním programem a tombolou je určen jednak k zábavě v orientálním duchu, ale také k navázání osobních kontaktů s podnikateli a zástupci asijských
firem pracujících v ČR a s dalšími představiteli českých firem podnikajících v teritoriu Jihovýchodní Asie, pro něž je takováto akce příležitostí pro setkání s kolegy.

Akce je zároveň vhodná k pozvání Vašich partnerů, spolupracovníků či obchodních přátel a dává Vám možnost strávit s nimi příjemný večer u příležitosti asijského Nového roku. Zároveň tak můžete vhodně propagovat Vaši firmu či organizaci.

Ceny vstupenek držíme již několik let díky sponzorům na velmi nízké úrovni (250 Kč – dospělí; 150 Kč – studenti, důchodci a členové ČČS; 100 Kč – děti ve věku 6-15 let). Pokud máte zájem
se zúčastnit – neváhejte, protože sál hotelu Belvedere má omezenou kapacitu. V tom případě se prosím obraťte na Ing. Ivo Gajdoše ivo.gajdos@seznam.cz nebo tel. 602 44 66 99. Na rozdíl od
jiných plesů a bálů – účast dětí a mládeže je vítána:-)

Podívejte se na atmosféru předchozích bálů

Za Česko – čínskou společnost: Zlata Černá a Ivo Gajdoš

Poděkování patří sponzorům Orientálního bálu:
CHINA TOURS
Galerii Arcimboldo
a dalším…

28. ledna 2017 začíná podle tradičního čínského kalendáře nový rok, tentokráte ve znamení KOHOUTA. Je to zároveň rok ting-jou – 34. rok šedesátiletého cyklu. Čínský zvěrokruh je dvanáctiletý a je počítán podle pohybu Jupitera, který trvá 12 let.
Znamení KOHOUTA je příznivé znamení, kohout je velice oblíbeným námětem zejména čínského výtvarného umění. Symbolizuje pět základních ctností: je vzdělaný – má hřebínek, což připomíná pokrývku hlavy tradičních vzdělanců, vyzná se ve válečnickém umění – má ostruhy, je humánní – svolává družky, když najde zrno, je důvěryhodný- spolehlivě ohlašuje svítání a je odvážný – statečně bojuje se soupeřem.
Šedesátiletý cyklus je výsledkem propojení starověkého filozofického pojetí vesmíru a jeho základních principů a velmi složitého počítání času, jenž zahrnuje pohyb Měsíce, Slunce, Jupitera a Saturna. Užívá se od počátku našeho letopočtu, nyní máme 21. cyklus. Doposud je oblíbený při datování uměleckých děl, zejména obrazů.

Předběžný program:
Slavnostní zahájení: Zlata Černá, Ivo Gajdoš, sponzoři a spolupořadatelé.
K tanci hraje skupina The Party Band
Z programové nabídky:

  • Taneční skupina Trn v Oku / Ajna Kening a její skupina
  • Li Mengli – Qipao (módní přehlídka tradičního čínského => oděvu + tanec)
  • Qin Fei – Ukázka Wu Shu a Tai ji + Lví tanec
  • Další vystoupení asijských umělců

Fotky z 16. Orientálního bálu – Karel Kužel

Původní PDF pozvánka

ČESKO – ČÍNSKÁ SPOLEČNOST
Pod vodárenskou věží 4, 180 00 Praha 8
IČO: 14889463, ČSOB č.ú. 107662637/0300
www.ccspol.net