16. Orientální bál bude také o nových kontaktech se zástupci asijských firem

Všichni hledáme cesty, jak navazovat nové kontakty. Významnou příležitostí k tomu je každoročně Orientální bál. Letos se odehraje v Praze 13. února v hotelu Belvedere opět u příležitosti tradičního čínského Nového roku, který se slaví v řadě asijských zemí.
Bál pořádá Česko-čínská společnost a spolupořadatelsky se podílejí Česko-korejská společnost, Krajanské sdružení Číňanů žijících v ČR, Česko-vietnamská společnost, Česko-japonská společnost, Společnost přátel Mongolska, Klub přátel Asie Pražská jurta, Česká manažerská asociace a další subjekty.

Přesně 8. února 2016 začíná podle tradičního čínského kalendáře nový rok, tentokrát ve znamení opice. Je to zároveň  rok ping-šen, 33. rok šedesátiletého cyklu. Čínský zvěrokruh je dvanáctiletý a je počítán podle pohybu Jupitera, který trvá 12 let.
Znamení opice je příznivé, opice je racionální, pohlídá úskoky a slabá místa  všech ostatních znamení. Nejlepším partnerem je pro opici znamení draka.
Šedesátiletý cyklus je výsledkem  propojení starověkého filozofického pojetí vesmíru a jeho základních principů a velmi složitého počítání času, jenž zahrnuje pohyb Měsíce, Slunce a Jupitera. Užívá  se od počátku našeho letopočtu, nyní máme 21. cyklus. Doposud je oblíbený při datování uměleckých děl, zejména obrazů.

Orientální bál, společenský večer s tancem, kulturním programem a tombolou je určen jednak k zábavě v orientálním duchu, ale také právě k navazování osobních kontaktů s podnikateli a zástupci asijských firem působících v ČR a s představiteli českých firem podnikajících v teritoriu Jihovýchodní Asie. Nabízí se i možnost komerční propagace firem a organizací.

.

Z programové nabídky:

Slavnostní zahájení: Zlata Černá, Ivo Gajdoš a další spolupořadatelé

  • K tanci bude hrát skupina „lem81 Petra Holuba“
  • Taneční skupina Trn v Oku (Ajna Kenning: kreolské tance Seychelly +Tanec s ohněm)
  • Li Mengli – Tancem ke zdraví
  • Kaligrafické show 3 čínských malířů za zvuků citery guzheng J. Chmelarčíka
  • Qin Fei – Ukázka Wu Shu a Tai ji + Lví tanec
  • Další vystoupení asijských umělců – Korejský dětský taneční soubor

.

Ceny vstupenek držíme již několik let díky sponzorům na velmi nízké úrovni (250 Kč – dospělí; 150 Kč – studenti, důchodci a členové ČČS; 100 Kč – děti ve věku 6-15 let). Pokud máte zájem se zúčastnit, pak neváhejte, protože sál hotelu Belvedere má omezenou kapacitu. V tom případě se obraťte na Ing. Ivo Gajdoše ivo.gajdos@seznam.cz nebo tel. 602 44 66 99. Na rozdíl od jiných plesů a bálů – účast dětí a mládeže je vítána!

.

za Česko – čínskou společnost Zlata Černá a Ivo Gajdoš