15. Orientální bál

Vážení přátelé,

u příležitosti tradičního čínského Nového roku, který se slaví i v dalších asijských zemích, jsme Vás srdečně přivítali na tradičním

„15. ORIENTÁLNÍM BÁLE“

15bal_01

Tento společenský večer byl určen jednak k zábavě v orientálním duchu, ale také k navázání osobních kontaktů s podnikateli, manažery, významnými osobnostmi kulturního a veřejného života.

Pořádajícími a spolu-pořádajícími organizacemi byli:
Česko-čínská společnost: www.ccspo.net
Česko-vietnamská společnost: www.cvs-praha.cz
Klub přátel ASIE Pražská jurta
Společnost přátel Mongolska:
www.spm.chytry.cz
KONTINENTY: www.kontinent.cz
Krajská sdružení Číňanů v ČR
Česko-japonská společnost:
www.japan.cz
Česko-korejská společnost: www.cks-korea.cz

15bal_02V rámci programu 15. orientálního bálu vystoupila skupina čínské tradiční hudby Pražské S‘-ču, skupina Shaolin wu-shu, dětský taneční sbor Konfuciova Institutu Čínské mezinárodní školy v Praze + Do-Re-Mi. Jak se cvičí v Číně ráno a večer ve společném cvičení předvedli Li Mengli „Tancem ke zdraví“ (s českým komentářem Adriany Dolejší), dále vystoupili Qin Fei s ukázkou stylu Taiji, Qigong, Shaolin bič, šavle a souboje wushu + Tradiční novoroční Lví tanec. V pozdějších večerních hodinách pak vystoupila skupina Trn v oku hned se dvěma vystoupeními. Prvním z nich byly Japonské tance ve stylu tanečníka Taichi Saotome, druhým pak Polynéská taneční show – tance z ostrovů Tahiti a Bora Bora. V samém závěru večera proběhlo losování tomboly se zajímavými výhrami.

 

Krátké představení vystupujících:

Pražské S’ču: hudební skupina hrající tradiční čínskou hudbu. Na bále vystoupili Galtulga Bold ve hře na housličky erhu, Václav Laifr ve hře na loutnu pipa, Diana Winklerová, která zahrála na bambusovou flétnu a zazpívala a mnoho dalších.

Shaolin Wushu: v rámci této školy bojového umění se na bále představil Karel Benda (Evropský mistr wushu, mistr v bohu a runner-up, šampión ČR), Vojtěch Mužný (český mistr bojových umění) a Jiří Vondrášek (mistr bojových umění v soutěži pro děti).

Li Mengli (Molinko): taneční vystoupení “Tancem ku zdraví” předvedla paní Li Mengli (Milinko) za doprovodu lidových písní.

Qin Fei – Ukázka Wu Shu a Tradiční novoroční Lví tanec: škola bojového umění v ČR vyučuje mnoho různých stylů. Kromě čínského bojového umění je zde i centrum tradiční čínské kultury a medicíny.

Taneční skupina Trn v oku: soubor Trn v oku se specializuje na netradiční a exotické programy (Asie – Čína, Korea, Japonsko, Bali, Tahiti, Haiti atd.) Trn v oku na Orientálním bále představil japonské tance inspirované jarními tanci gejš v Gionu, show tančeníka Taichi Saotome a Polynéskou taneční show, kde byly představeny tance z ostrovů Tahiti a Bora Bora. Ve vystoupeních se představily Ajna Řezníčková a Markéta Fránová.

Konfuciův Institut Čínské mezinárodní školy v Praze: dětský čínský taneční sbor vystoupil se 2 tanci. Prvním byl Čínský národní tanec “The Golden peacock dancing gently” a druhým Do-Re-Mi z filmu The Sound of Music.

15bal_03 15bal_04 15bal_05  

Na bále též promluvila předsedkyně Česko-čínské společnosti Dr. Zlata Černá, která informovala o nadcházejícím Novém roce ve znamení Kozy, co od roku Kozy čekat a jaký bude hlavní rozdíl mezi tímto novým rokem a uplynulým rokem Koně.

15bal_07Celou fotogalerii naleznete zde

 

Děkujeme sponzorům akce:

CHINA TOURS: www.chinatours.cz

MANŽELÉ LAŽANŠTÍ A GALERIE ARCIMBOLDO: galerie Arcimboldo je jediným aukčním domem v ČR pořádající dražby asijského umění.

 

15bal_06
Připravil:
Ivo Gajdoš (ivo.gajdos@seznam.cz)
a výbor Česko-čínské společnosti

Click to Hide Advanced Floating Content