1. konference Svět asistentky s partnerstvím ČMA. Přihlašte se i do soutěže

ZOBRAZIT CELOU FOTOGALERII

Chcete si ověřit, jak jste skvělá? Porovnat se s ostatními, něco nového se naučit, získat užitečné kontakty? Přihlašte se do soutěže Asistentka roku. Přihlášky je možné zasílat do 31. ledna 2020 – informace jsou na webu www.asistentkaroku.cz

 

Ve čtvrtek 19. září 2019 se v krásných prostorách Národní technické knihovny v Dejvicích uskutečnil 1. ročník konference Svět asistentky, kterou pořádala společnost Vox společně s projektem Šéfův svět pod vedením paní Kristýny Stokláskové. Česká manažerská asociace byla jejím partnerem.

Konference nabídla několik workshopů a přednášek, které postupně odhalovaly taje práce asistentky. Nejenom že se přítomní hosté dozvěděli od úspěšných žen o jejich vlastní cestě, ale také se s jejich příběhy mohli sžít a poučit se z nich. V úvodu přítomné dokázala vtáhnout do problematiky energická Kristýna Stoklásková svým motivačním proslovem. Tím nejen vzbudila velký zájem, ale také dokázala už v prvních minutách naplnit všechny kolem sebe optimismem, pohodou a chutí dozvědět se více.

První workshop se zaměřil na téma “Hranice aneb umění říkat NE”, který vedla Hana Ondrušková. Ukázala důležitá pravidla nastavování hranic, a to hlavně díky svému skvělému přednesu, zábavnými přirovnáními a historkami. Dokázala skvěle vystihnout aktuální situaci ve světě asistentek, jak fungujeme, co je trápí a hlavně dala přítomným několik výborných tipů, jak se na pracovišti mít lépe. Z její hodinové přednášky si účastnice odnesly poučení, že komunikace je základním kamenem každého vztahu, ať už pracovního nebo soukromého.

Druhý blok vedla Lenka Mrázová a tématem byla problematika chyb. Jeho název: “Udělala jsem chybu, no a co” mluvil za vše. Potvrdil, že každý dělá chyby a většinou se nic tak zlého neděje. Podstatné je být upřímný, chybu přiznat, omluvit se za ni a snažit se ji napravit. Ne nadarmo se říká, že se chybami člověk učí. Když člověk udělá chybu, je důležité zůstat v klidu a zeptat se sám sebe, jestli to, co se stalo je opravdu taková tragédie, než se začne z chyby hroutit. Nejdůležitější je se z chyby poučit a třeba ji časem začít mít i rád.

Třetí workshop měl za úkol zdokonalit rétoriku a schopnosti prezentace. Alexandra Merunková ukázala zájemcům skvělé triky jak překonat trému, roztřesený hlas, anebo jak se zbavit mluveného “plevele”. Znovu si účastnice uvědomily, jak je důležité správně artikulovat, mluvit pomalu a srozumitelně a dávat si pozor na intonaci a důraz. Skvělým tipem byla slovních spojení, jimiž si člověk procvičí jazyk, a slova vám půjdou mnohem přirozeněji z úst.

Další workshop byl zaměřen na téma grafiky a jednoduchého grafického designu. Dominika Bělonožníková seznámila zájemce s nástroji, díky nimž bylo možné už za hodinu vytvořit profesionálně vypadající pozvánky, plakáty a jiné užitečné materiály.

 

Komentář účastnice Kateřiny Novákové, asistentky výkonného ředitele ČMA

Nebylo možné se zúčastnit všech probíhajících bloků. Už teď vím, že příští rok se určitě zúčastním 2. ročníku konference, abych stihla témata jako “Umění improvizace”, “Jak ocenit sebe a druhé” nebo “Prodýchat se ke zdraví”. Konference se opravdu vydařila. Setkala jsem se s velmi zajímavými lidmi a odnáším si spoustu zajímavých poznatků a pozitivních zážitků.