Klub předškolního vzdělání

Klub předškolního vzdělávání je nejmladším klubem ČMA, který byl založen v prosinci 2014.

Jednu z hlavních linií klubu tvoří projekt Technických školek. Ten si získal oblibu zástupců odborných institucí, významných českých firem, samosprávy, i předních politiků v čele s ministrem školství, tělovýchovy a mládeže Marcelem Chládkem, a má do dalšího roku velmi dobře nakročeno. To se týká nejen plánů rozličných aktivit pro podporu technické kreativity přímo dětí ve školkách, ale otevřená je i diskuze nového dětského pořadu či rozšíření působnosti projektu na Slovensko apod. Pro rok 2015, jež je vyhlášen za rok průmyslu a technického vzdělávání, pan Miloš Filip, hlavní iniciátor projektu TŠ, chystá se svými kolegy několik akcí, které by měly vést nejen k předvedení výsledků projektu, ale hlavně k možnostem spolupráce s těmi, kteří by chtěli tento program zavést ve svém regionu.

.

Klub předškolního (technického) vzdělávání – činnost v 2015 a plán na 2016

Stáhnout (PDF, 660KB)

Zainteresované osoby

Stáhnout (XLS, 10KB)

Více informací je dostupných v již publikovaných článcích zde na webu ČMA:

23.1.2015 – Technické školky sklízí úspěch u dětí, firem i politiků (rozhovor s M.Filipem)

18.11.2014 – Projekt Technické školky v Kuřimi zaujal ministra

1.7.2014 – Dejme šanci našim dětem a vnukům zamilovat si techniku

27.5.2014 – Projekt „Technické mateřské školy“- podstata a cíle projektu

12.3.2014 – Inženýři ze školky (video)

V případě zájmu o zapojení či další informace, využijte kontakt níže.
Milos_Filip

Ing. Miloš Filip

Předseda představenstva, PREFA KOMPOZITY, a.s.

Iniciátor projektu „Technické školky“
Manažer projektu „Technické mateřské školy“ při ČMA
Člen výboru ČMA Regionálního klubu Brno